piątek, 20.09.2019
Ważne
Strona Główna » O portalu

O portalu

dlasiedlec.pl_biala_aplaSiedlce to dzielnica Gdańska, kojarzona współcześnie głównie z ulicą Kartuską. Przelotowość nie sprzyja integracji ani organizacji prężnego życia lokalnego. Na Siedlcach nie mamy ani jednego miejsca/centrum kultury, ani żadnego w ogóle miejsca wiążącego się choćby pośrednio z kulturą, rozrywką czy integracją. Nie powstała też w związku z tym tradycja wspólnego działania. Żyjemy tu, ale czas wolny w większości spędzamy gdzieś daleko.

Może można to zmienić? Może brak nam po prostu informacji o tym co dzieje się dookoła?

A przecież dzieje się tu sporo ciekawych wydarzeń, toczą się sprawy małe i duże, o których warto wiedzieć. Prężnie działa Rada Dzielnicy Siedlce i sporo lokalnych stowarzyszeń oraz fundacji. Również historia Siedlec, choć mało znana, jest niezwykle ciekawa oraz warta uwagi.

Nasz portal będzie więc informował Was o sprawach lokalnych i miejskich związanych z dzielnicą. W niedalekiej przyszłości zakładamy również utworzenie forum do wymiany poglądów, informacji oraz lepszego poznania się.

A już dziś zapraszamy wszystkich chętnych do współredagowania portalu i przesyłania krótkich artykułów.

Stowarzyszenie "Dla Siedlec"Inicjatorem powstania portalu jest Stowarzyszenie „Dla Siedlec”, którego jednym z głównych celów jest integracja środowiska lokalnego.

Problemem budowania aktywnej lokalnej społeczności jest słaby przepływ informacji o tym co się dzieje na Siedlcach.

Stąd drugi z projektów realizowanych przez Stowarzyszenie czyli gazetka dzielnicowa pt. „Znamy się tylko z widzenia” wychodząca w nakładzie 1000 egz. Jest to pierwsza gazetka poświęcona tylko i wyłącznie sprawom Siedlec. Jest bezpłatna i można ją znaleźć w sklepach oraz piekarniach na terenie całej dzielnicy. Kolejne numery gazetki (w tym archiwalne) zamieszczamy na bieżąco na łamach portalu.

 

Koordynatorka i pomysłodawczyni projektu:
Edyta Petelska

 

 

Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Gdańska

Gdansk_mec_1