czwartek, 22.08.2019
Ważne
Strona Główna » Budżet Obywatelski » 8 projektów z Siedlec

8 projektów z Siedlec

Przypominamy, iż założeniem Budżetu Obywatelskiego jest zgłaszanie pomysłów poprawiających komfort życia przez samych mieszkańców. Następnie w wyniku głosowania to sami mieszkańcy decydują, który z projektów zostanie zrealizowany.

W tym roku mieszkańcy Siedlec zgłosili 8 projektów, które Państwu regularnie przedstawiamy. Część z nich to powtórki z zeszłego roku, co świadczy o ważności problemu i konieczności zmian. Wszystkim zgłaszającym gratulujemy zaangażowania a ich projektom życzymy dużego zainteresowania i finalizacji. Z kolei nam mieszkańcom wypada życzyć determinacji, żeby zagłosować i zmienić na lepszy kolejny element naszego otoczenia. Głosowanie drogą elektroniczną jedynie trwać będzie od 12 do 25 września 2016 r. Wszelkie informacje znajdziecie Państwo na stronie: www.gdansk.pl/budzet-obywatelski.

Losy zeszłorocznego projektu

W zeszłym roku w ramach Budżetu Obywatelskiego 2016 do realizacji wybrany został głosami 1563 mieszkańców Siedlec projekt “Remont schodów – ul. Zakopiańska i Tarasy”. Jak wynika z informacji otrzymanych przez Radę Dzielnicy Siedlce od Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska – do 30 maja 2016 miała zostać opracowana dokumentacja projektowa przedsięwzięcia. Roboty prawdopodobnie rozpoczną się w sierpniu bieżącego roku. Będziemy na bieżąco informować o etapach realizacji projektu.

Projekty zrealizowane

Namacalnym śladem Budżetu Obywatelskiego, a co za tym idzie lokalnej aktywności mieszkańców Siedlec jest zwycięski projekt sprzed dwóch. Chodzi o zrealizowane zeszłej jesieni nowe boisko do piłki nożnej przy Szkole Podstawowej nr 58. O wielkiej potrzebie tego rodzaju obiektów na Siedlcach nikogo nie trzeba przekonywać. A boisko na co dzień tętni piłkarskim życiem.

71411

www.gdansk.pl/budzet-obywatelski/mat. prasowe

Start wniosków do Budżetu Obywatelskiego

20 marca 2019 startuje przyjmowanie wniosków do Budżetu Obywatelskiego dla Gdańska i potrwa do 16 …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *