piątek, 20.09.2019
Ważne
Strona Główna » Budżet Obywatelski » Projekty do Budżetu Obywatelskiego cz.4

Projekty do Budżetu Obywatelskiego cz.4

  1. Budowa wewnętrznej drogi osiedlowej – etap I – na działce 222/83 obręb 226101_1.0077,77 KW GD1G/00248346/0 – projektodawca: Ryszard Filipiak

Przedmiotem zadania jest budowa nowej drogi osiedlowej ( I etap – 200 mb) spełniającej wymogi drogi pożarowej dla zespołu budynków mieszkalnych od numeru 126 do numeru 94 – tj. wjazdu przy Szkole Podstawowej nr 14 do wyjazdu na ul. Malczewskiego- wg koncepcji architektonicznej arch. Jacka Kowalczuka. W chwili obecnej mieszkańcy ww. zespołu budynków mieszkalnych są pozbawieni drogi osiedlowej spełniającej warunki dla drogi pożarowej. To co widzimy w rzeczywistości jako “droga” nie jest drogą w sensie prawnym i jest konieczność przeprowadzenia nowej inwestycji drogowej ( droga osiedlowa) tak aby zapewnić mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa w zakresie życia zdrowia i mienia. W chwili obecnej nie jest możliwa skuteczna akcja jednostek ratowniczych w tym zwłaszcza Państwowej Straży Pożarnej które nie mogą wjechać do wnętrza podwórek. Dokładny zakres projektu zostanie ustalony po opracowaniu dokumentacji projektowej.

Lokalizacja projektu: Gdańsk ul. Kartuska 126-94

 

  1. Oświetlenie schodów Legnicka-Wyczółkowskiego – projektodawca: Jędrzej Włodarczyk

Projekt polega na montażu oświetlenia na schodach łączących ulicę Wyczółkowskiego (wejście między numerami 21 a 23), a Legnicką. Schody te stanowią główną trasę dojścia do Szkoły Podstawowej nr 58, od ulicy Legnickiej i dalej dzielnicy Aniołki. Jest to trasa bardzo mocno uczęszczana, również przez młodzież szkolną. W związku z tym, utrzymanie bezpieczeństwa i wygody korzystania stanowi główny priorytet projektu. Projekt przewiduje montaż 3 lamp ledowych w dolnym, środkowym i górnym odcinku schodów, co stanowić będzie dodatkową edukację z dziedziny ekologii i podniesie atrakcyjność wizualną tej okolicy. Problem ciemnych schodów był zgłaszany przez mieszkańców przez ostatnich kilka lat. Szansa na realizację projektu z budżetu miasta jest znikoma, stąd wniosek do Budżetu Obywatelskiego. Lokalizacja projektu: ul. Wyczółkowskiego, między numerami 21 a 23, naprzeciwko wejścia na boisko szkolne SP58. Wyjście na ulicę Legnicką.

Głosowanie na projekty do 23 września

Głosy na tegoroczną edycję Budżetu Obywatelskiego można oddawać do 23 września. Głosować mogą mieszkańcy Gdańska …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *