niedziela, 03.03.2024
Ważne
Strona Główna » Sport i rekreacja » Wiosenny marsz nordic walking

Wiosenny marsz nordic walking

Po zimowej przerwie czas wyciągnąć z szafy kijki do nordic walking i wystartować w wiosennych zawodach otwierających sezon. Start 9 kwietnia 2016 r. Organizatorami są Miasto Gdańsk oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku.

Uczestnicy zmierzą się z dwoma dystansami do wyboru. Będzie można wystartować na 5 lub 10 kilometrów, w zależności od formy czy umiejętności. Start i meta zlokalizowane będą w pobliżu sanktuarium w Matemblewie, a trasa wytyczona zostanie na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.

Na krótszym dystansie obowiązuje aż dziewięć kategorii wiekowych – od dziecięcej do ponad 70 lat, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Dodatkowo klasyfikowane będą osoby niepełnosprawne. Na trasie 10-kilometrowej rywalizacja będzie się toczyła w czterech grupach wiekowych – od 16 lat do ponad 60. Ponadto prowadzona będzie klasyfikacja ogólna – open.

plakat_nordic_walking_gdansk-kopia

Zapisy do zawodów prowadzone są drogą elektroniczną, na stronie:

Istnieje również możliwość zapisania się bezpośrednio przed startem, w biurze zawodów. Dla osób nieposiadających własnego sprzętu, przewidziana jest wypożyczalnia kijków za kaucją w wysokości 50 zł.

Na wszystkich uczestników czekają będą pamiątkowe, odlewane medale oraz puchary dla najlepszych w poszczególnych kategoriach.

 

PROGRAM MINUTOWY

09:00 – 10:30 Rejestracja uczestników

10:45 – Otwarcie Imprezy, rozgrzewka

11:00 – Start na dystansie 10 km

11:05 – Start na dystansie 5km

13:00 – Dekoracja zwycięzców i zakończenie

Zawodnicy proszeni są o ustawienie się na starcie 15 minut przed startem konkurencji.

 

Organizatorzy: Miasto Gdańsk, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gdańsku

Patronat medialny: Radio Gdańsk, Dziennik Bałtycki, trojmiasto.pl.

 

Aktywuj się w nordic walking!

 

Jedną z wielu pozycji programu “Aktywuj się!” są zajęcia nordic walking. Kierujemy je do wszystkich, którzy dostrzegają korzyści prozdrowotne płynące z marszów z kijkami oraz do tych, którzy w ten sposób chcą poprawić swoją kondycję. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek o godzinie 18 w Parku Reagana – wejście D (od ul. Dąbrowszczaków). Poprowadzi je instruktor NW, Leszek Walczak. Udział w nich jest bezpłatny. Nie prowadzimy zapisów, wystarczy przyjść i po prostu ćwiczyć razem z nami!

Ruch na zdrowie

Projekt “Ruch na zdrowie” rusza pełną parą już 8 czerwca 2021, zapraszamy do kontaktu. Informacje …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast