środa, 24.07.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » A może kino na dachu?

A może kino na dachu?

Wraz z początkiem lata, w Noc Św. Jana, 23 czerwca rusza trzecia edycja kina na dachu Teatru Szekspirowskiego, cykl pokazów kina plenerowego z widokiem na dachy gdańskiej starówki. Pokazy inspirowane są słynnymi projekcjami filmowymi „Rooftop cinema”, które odbywają się na dachach budynków Nowego Jorku.

W cyklu zaprezentowane zostaną najciekawsze filmy ubiegłych lat, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na najważniejszych światowych festiwalach filmowych, takich jak Berlinale, Cannes czy Wenecja. Pojawią się też filmy o charakterze wielkomiejskim, których akcja rozgrywa się w metropoliach.

Przez całe wakacje odbędzie się jedenaście projekcji kina plenerowego w wybrane soboty i środy od 24 czerwca do 26 sierpnia.

W programie znalazły się się m.in takie tytuły jak: ostatni obraz mistrza hiszpańskiego kina „Julieta” Pedro Almadovara; rosyjski kandydat do nieanglojęzycznego Oskara „Niemiłość” Adrieja Zwiagincewa, reżysera takich filmów jak „Lewiatan” i „Elena”; pełen emocji i wysmakowanych obrazów melodramat „Carol” w reż. Todda Haynesa, z brawurowymi rolami Cate Blanchett i Rooney Mary czy irański film „Klient” w reżyserii Asghara Farhadiego, za którzy otrzymał drugiego w swojej karierze Oskara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny i nagrodę za scenariusz na MFF Cannes.

Zobaczyć będzie można również absolutny przebój ubiegłorocznego festiwalu w Cannes, który wywołał zachwyt i dziki śmiech festiwalowej publiczności, szwedzki „The Square” w reż. Rubena Ostlunda. Czarna komedia, która jest parodią nie tylko na świat sztuki współczesnej ale wiele współczesnych symboli w życiu codziennym przeciętnego człowieka. Film porusza również problem poprawności politycznej i wolności człowieka i zdobył miano najlepszego filmu 2017 roku.

Jak co roku pojawią się też filmy w duchu amerykańskiego kina niezależnego: nominowany do Złotej Palmy w Cannes w 2016 roku „Paterson” Jima Jarmusha; laureat nagrody amerykańskich krytyków, okrzyknięty przez nich najpiękniejszym filmem roku „The Florida Project” Seana Bakera, a także zrealizowany w duchu kina drogi „American Honey” Andrei Arnold.

Cykl pokazów natomiast otworzy szalona włoska komedia w reż. Paolo Virzi „Zwariować ze szczęścia”, nagrodzona pięcioma „włoskimi oscarami”, opowiadająca o pacjentkach z ośrodka terapeutycznego, będąca skrzyżowaniem „Thelmy i Louise” z „Lotem nad kukułczym gniazdem”.

Miejsce projekcji: Dach / Taras Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego (Taras na 1 piętrze nad częścią administracyjną Teatru). Wybrane pokazy odbędą się również na dziedzińcu Teatru na drugim ekranie.

Bilety: 10 zł

Sprzedaż biletów bezpośrednio przed pokazami w miejscu projekcji oraz on-line na www.KinoNaSzekspirowskim.pl

W przypadku deszczu pokazy będą przekładane na kolejną środę. Więcej informacji na www.KinoNaSzekspirowskim.pl

 

Teatr Qfer “Oj, Boli”

Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie teatralne dla dzieci. Miejsce: Dom Sąsiedzki “Zakopianka”. Wstęp wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast