niedziela, 21.07.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » (Anty)estetyka naścienna

(Anty)estetyka naścienna

Problemem wszystkich dzielnic są graffiti, spontanicznie i niespodziewanie pojawiające się w najmniej oczekiwanych miejscach. Te chaotycznie napisy budzą oburzenie, bo zwykle nawet nie niosą żadnych treści a szpecą. Ich usunięcie wymaga zaś czasu i nakładów finansowych.

Ale bywają też malowidła, które powstają w sposób zaplanowany, często nawet za zgodą nieświadomego właściciela zamalowywanych powierzchni. A jednak efekty bywają ogromnie zaskakujące i bardziej dokuczliwe niż naprędce pozostawione graffiti. Trudny do zaakceptowania dla okolicznych mieszkańców przykład pozostawili kibice piłkarscy w samym środku Siedlec – między ul. Kartuską a Winnicką na ścianie szczytowej garażu (na wysokości Hotelu Północnego). I wyobraźmy sobie taki oto widok z okna naszego balkonu lub okna…

DSC00656

Jakie są granice naściennego malarstwa klubowego i czy pojęcie estetyki oraz dobrego smaku ma tu jeszcze zastosowanie? Czy ktoś jest w stanie kontrolować tego rodzaju działania i co na to gdański Wydział Estetyzacji?

Więcej o tym budzącym ogromne kontrowersje wśród osób mieszkający w rejonie Hotelu Północnego temacie – w kolejnym wydaniu gazety dzielnicowej “Znamy się tylko z widzenia”, która ukaże się w czerwcu.

ep

„Wesoła” ulica Kartuska.

„Wesoło” czyli… brzydko

Sezon budowlany w pełni. Na Siedlcach znowu widać rusztowania, kolejne budynki pokrywa warstwa styropianu, a …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast