czwartek, 20.06.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Astro Noc w Hewelianum

Astro Noc w Hewelianum

Magiczna, letnia noc z astronomicznymi atrakcjami w Hewelianum!

Obserwacje spadających gwiazd, prezentacja działania łazika marsjańskiego, trening astronautów na symulatorze lotu, pokaz nieba w planetarium mobilnym oraz obserwacja Słońca i obiektów astronomicznych. A poza tym „Gwiezdny koncert” – muzyka elektroniczna połączona z astronomicznymi wizualizacjami! Te wszystkie atrakcje czekają naszych gości podczas sierpniowej nocy 14 sierpnia od 19.00

11737858_866317650072779_6831841567612369027_n!

W programie:
1. Pokaz w wykonaniu łazika marsjańskiego.
Model łazika marsjańskiego zaprezentuje nam swoje możliwości. Na wybrańców, którzy zdobędą bilet czeka możliwość samodzielnego sterowania łazikiem.
2. Koncert gwiezdnej muzyki elektronicznej połączony z astronomicznymi wizualizacjami 3D w wykonaniu Przemysława Rudzia – kompozytora i zarazem popularyzatora astronomii.
3. Planetarium mobilne
Atrakcją dla najmłodszych będzie pokaz nieba w planetarium mobilnym. Poznamy tam m.in. gwiazdozbiory letniego nieba oraz dowiemy się skąd wzięły się pory roku.
4. Symulator lotu.
Przez chwilę pobawimy się w astronautów. Symulator lotu wykorzystywany jest przez nich do naziemnych ćwiczeń przed lotem w kosmos.
5. Przed zachodem pokażemy Wam Słońce przez teleskopy słoneczne, a po zachodzie wyruszymy na nocne obserwacje obiektów astronomicznych.
Uwaga! Atrakcja ta jest uzależniona od pogody.
6. Publiczne obserwacje nieba
Jeśli fascynuje Cię astronomia i czujesz potrzebę dzielenia się swoją pasją z innymi, zapraszamy do naszej akcji! Przynieś swój teleskop obserwuj z nami niebo!
Dla osób, które zgłoszą się do naszej akcji przygotowaliśmy bezpłatne wejściówki do Centrum Hewelianum (pakiet 1 lub 2). Zgłoszenia przyjmujemy pod adresem: magdalena.wiecek@hewelianum.pl.
WARSZTATY:
• Pan Kleks w Kosmosie – wcieleni w astronautów, wybierzemy się w podróż na Księżyc, która wzbogacona zostanie wieloma ciekawymi i ważnymi zadaniami.
Czy uda się naprawić statek kosmiczny, by następnie wbić flagę w księżycowy grunt?
• Kosmik poznaje: Układ Słoneczny – wybierzemy się w podróż po Układzie Słonecznym z bohaterem, który jest mieszkańcem innej galaktyki.
• Tęczowe światło – zobaczymy, że światło jest złożeniem wielu barw. Rozłożymy światło Słońca na czynniki pierwsze i zidentyfikujemy odciski palców pierwiastków, z których zbudowana jest nasza gwiazda.
• Zobaczyć niewidzialne – podczas warsztatów będziemy wykorzystywać kamerę termowizyjną, która zdradzi nam właściwości światła podczerwonego.
• Świet(l)ne coś – aby łatwiej poruszać się po Forcie Góry Gradowej, zbudujemy latarki, których światło nie będzie nam przeszkadzało w obserwacjach nieba.

Wstęp na astronomiczne atrakcje jest bezpłatny.
Na wystawy interaktywne i zajęcia w Laboratorium Pana Kleksa obowiązują bilety wg stałego cennika.

Rodzinne Gry Parkowe na Orientację w Hevelianum

1 września 2019 r.od godz. 9:30 Parkowe BnO wraz z Radą Dzielnicy Siedlce oraz Hevelianum …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast