środa, 24.07.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » ASTROkonstruktorzy w Hewelianum

ASTROkonstruktorzy w Hewelianum

W weekend Centrum Hewelianum opanują ASTROkonstruktorzy!
Czy można samodzielnie wykonać lunetę do podglądania nieba i patrzenia w gwiazdy? Oczywiście, że można! Już w najbliższy weekend udowodni to Centrum Hewelianum. 30 i 31 stycznia gdańskie centrum nauki opanują miłośnicy Kosmosu i majsterkowania, którzy – pod czujnym okiem edukatorów z Centrum Hewelianum – samodzielnie skonstruują przyrząd do astronomicznych obserwacji!
Kosmos fascynuje ludzkość od najdawniejszych czasów. Zgłębianiem jego tajemnic zajmował się także jeden z najbardziej znanych gdańszczan i jednocześnie patron Centrum Hewelianum – Jan Heweliusz. Na przełomie stycznia i lutego, podczas obchodzonego w tym czasie Święta Gdańskiej Nauki, nadarzy się niepowtarzalna okazja, aby bliżej poznać dokonania wybitnych, gdańskich uczonych. W ramach tego święta Centrum Hewelianum zachęca do spróbowania swoich sił podczas naukowych i kreatywnych wyzwań!

astrokonstruktorzy-popup
Atrakcją nadchodzącego weekendu w Centrum Hewelianum będą warsztaty ASTROkonstruktorzy. Ich uczestnicy, idąc tropem jednego z wielu talentów Jana Heweliusza, przemienią się w prawdziwych konstruktorów! W tej roli zaprojektują i samodzielnie wykonają lunetę astronomiczną! Podczas warsztatów będzie też okazja, aby dowiedzieć się, w jaki sposób Jan Heweliusz konstruował przyrządy do obserwacji nieba, dlaczego były one tak dokładne, co było najczęstszym obiektem badań uczonego i jakich dokonał odkryć.
Centrum Hewelianum zaprasza na Święto Gdańskiej Nauki!

Rodzinne Gry Parkowe na Orientację w Hevelianum

1 września 2019 r.od godz. 9:30 Parkowe BnO wraz z Radą Dzielnicy Siedlce oraz Hevelianum …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast