niedziela, 21.07.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Bezpłatna pomoc prawna

Bezpłatna pomoc prawna

Pragniemy poinformować, że punkt nieodpłatnej pomocy prawnej będzie w Gdańsku Siedlcach w Domu Sąsiedzkim “ZAKOPIANKA” UL. Zakopiańska 40.

Od poniedziałku 2 stycznia, w nowym roku 2017, harmonogram będzie następujący: od poniedziałku do piątku w godzinach od 09.00 do 13.00

Nieodpłatne Porady Prawne ul. Zakopiańska 40 w Gdańsku

„Dom Sąsiedzki “ZAKOPIANKA”

Z nieodpłatnej pomocy prawnej mogą skorzystać osoby w wieku poniżej 26 lat oraz powyżej 65 lat, posiadacze karty dużej rodziny, kombatanci, weterani, klienci pomocy społecznej, zagrożeni lub poszkodowani awarią techniczną, klęską żywiołową lub katastrofą naturalną, zaś od 1 stycznia 2017 r. także kobiety w ciąży bez względu na wiek.

Pomoc prawna obejmuje poinformowanie o obowiązującym stanie prawnym, prawach i obowiązkach, wskazanie sposobu rozwiązania jej problemu, udzielenie pomocy w sporządzeniu projektu pisma w sprawach (z wyłączeniem toczących się postępowań przygotowawczych, sądowych i sądowo-administracyjnych), a także sporządzenie projektu pisma o zwolnienie od kosztów sądowych oraz ustanowienie pełnomocnika z urzędu.

Pomoc nie obejmuje spraw z zakresu prawa celnego, dewizowego, handlowego i działalności gospodarczej, z wyjątkiem przygotowywania do jej rozpoczęcia.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z darmowych porad!

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości.

Tydzień animacji i warsztatów dla dzieci

Serdecznie zapraszamy na tydzień animacji i warsztatów dla dzieci ze znanymi już Państwu animatorkami z …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast