niedziela, 21.07.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Budowanie karmników dla ptaków – rodzinne warsztaty w IKM

Budowanie karmników dla ptaków – rodzinne warsztaty w IKM

 

W niedzielę, 10 stycznia, w godz. 11.00 – 16.00, zapraszamy babcie i dziadków z wnuczkami na rodzinne, międzypokoleniowe warsztaty do sieni IKM, które poprowadzi Stowarzyszenie „PoCoTo”. Uczestnicy spotkania zbudują oryginalne karmniki, a warsztaty poprzedzi prezentacja ornitologa na temat dokarmiania ptaków. Koszt: 10 zł dla każdej pary: opiekun/dziecko. Obowiązują zapisy: warsztaty@ikm.gda.pl.

Na warsztaty zapraszamy dzieci wraz z opiekunami, rodzicami, dziadkami… Przy pomocy projektantów ze Stowarzyszenia “PoCoTo” razem przygotowywać będą karmniki dla ptaków. Wspólna praca pod okiem projektantów pozwoli zbliżyć do siebie i zintegrować młodszych i starszych uczestników i uczestniczki zajęć. Dzięki takiej formie zajęć młodzież uczy się jak dbać o zwierzęta i pomagać im zimą, a dorośli i seniorzy mają szansę naładować swoje „wewnętrzne baterie” świeżą energią, którą otrzymają od dzieci. Efektem warsztatów będą oryginalne karmniki dla ptaków.

karmniki_2016

Warsztaty poprzedzi prezentacja ornitologa, który opowie o tym, jak dokarmiać – ale nie przekarmiać – ptaki zimą. Zaprezentuje gatunki z jakimi możemy się spotkać, a prowadzący warsztaty – Wiktor Orłowski – udzieli niezbędnych informacji dotyczących cech dobrego karmnika.

Warsztaty odbywają się w godzinach 11.00 – 16.00 w siedzibie IKM przy ul. Długi Targ 39/40. Przeznaczone są przede wszystkim dla babć, dziadków oraz ich wnucząt, koszt udziału dla pary: 10 zł (zapewniamy materiały warsztatowe), obowiązują na nie zapisy na adres: warsztaty@ikm.gda.pl.

Pomorskie Stowarzyszenie Projektantów „PoCoTo” to grupa fascynatów projektowania i wzornictwa użytkowego, aktywnie działająca w przestrzeni Trójmiasta.

 

Warsztaty przygotowywania stroików świątecznych

1 grudnia w Domu Sąsiedzkim “Zakopianka” odbyły się warsztaty przygotowywania stroików świątecznych, które prowadziła nieoceniona …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast