poniedziałek, 17.06.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Co powiesz na Parkowisko w Hevelianum?

Co powiesz na Parkowisko w Hevelianum?

W najbliższą niedzielę – 25.08 w Parku Hevelianum wystartuje kolejna odsłona znanego już gdańszczanom Parkowiska, czyli całodziennego spotkania pokoleń w wybranym miejskim parku. Organizatorzy dołożą wszelkich starań, by każdy czuł się jak najlepiej, a atrakcji nie brakowało.

Parkowisko to projekt funkcjonujący od 2018 roku. Podczas jednej niedzieli w miesiącu, od maja do września, wybrany gdański park zmienia się we wspólną przestrzeń, w której każdy, zarówno starszy, jak i młodszy uczestnik, znajdzie coś dla siebie. Celem projektu nie jest jedynie spędzenie wolnego dnia poza domem. Parkowisko to przede wszystkim integracja. Organizatorzy wydarzenia podkreślają, że chcą dać mieszkańcom powód do spotkania, bycia razem tu i teraz.

  • Każde Parkowisko to mieszanka stałych bywalców i nowych gości, zaciekawionych tym, że coś dzieje się w ich okolicy. Cieszymy się, że grono odbiorców stale się zwiększa. To daje nam wiele radości i nakręca do działania! Parkowisko to jedyny taki projekt społeczny w Trójmieście. Raz w miesiącu wraz z mieszkańcami tworzymy prawdziwą wspólną przestrzeń, pełną pozytywnej energii – mówi Maria Kadłubowska, organizatorka imprezy.

Spotkanie jak zawsze rozpocznie się o 11.00 wspólnym śniadaniem i potrwa do późnych godzin wieczornych. Na uczestników czekają sprawdzone i nowe rozrywki.

Wszyscy spragnieni ruchu powinni skierować się do Strefy Active, gdzie od 12:30 do 13:30 Gdański Ośrodek Sportu poprowadzi zajęcia pod hasłem Aktywna Rodzina. Nieco później  SOMA – Centrum Świadomej Pracy z Ciałem zaprosi do wspólnych ćwiczeń Qi Gong (14:00 – 15:00) oraz AcroYogi (16:30-17:30). Nie zabraknie również Rebellium, które przybliży parkowiczom fechtunek historyczny czy Harpaganu, który zaprosi do zabawy sprawdzającej naszą orientację. Na każdego czeka także badminton, hokej na trawie i wiele, wiele innych!

Parkowisko powinni odwiedzić również ci, którzy mają artystyczne zacięcie, lubią rysować, interesują się modą lub szukają nowej zajawki! W Strefie Art czekać będzie na nich Agutti czyli Gosia Jarosławska, która poprowadzi warsztaty z rysunku żurnalowego.

W modowym klimacie pozostaje również Strefa Park Fashion. W tym roku nieodłącznym elementem Parkowiska stały się bowiem pokazy kolekcji mody “Matki i córki” Michał Starost & VIE VIE Vorotina & Starost. Na Parkowisku w rolę wyjątkowych modelek wcielają się mamy i ich pociechy.

O Strefę Edukacyjną zadba Hevelianum, które wszystkich żądnych wiedzy zaprosi do wspólnego tworzenia planet i obserwacji Słońca! Korzystając z bliskiego sąsiedztwa, warto również sprawdzić ofertę centrum – m.in. bezpłatne wystawy Przytul Polskę lub Wystawę Przyrodniczą.

Chwilę wytchnienia odnajdziemy w Strefie PoCzytajki Babci Marii, gdzie co godzinę(12:00-17:00) słuchacze (nie tylko ci najmłodsi!) odkrywać będą nową piękną opowieść.

Choć Parkowisko to przede wszystkim dobra zabawa, wydarzenie nie stroni od poważnych tematów. W Strefie Mind w godzinach 12:00-15:00 Fundacja Idea Bus poprowadzi rozmowy pod hasłem Zażyj wolności o trudnych problemach związanych z uzależnieniami. W tej samej strefie na spotkanie z cyklu (U)ważne rozmowy zaprosi Monika Bogdanowicz. Jej gościem będzie Adam Baranowski – biegacz, maratończyk, autor bloga 2h59min.pl

Na starszych uczestników czeka Strefa Seniora. Tam m.in. poranna gimnastyka czy konsultacje z Ireną Samson – dyplomowaną pielęgniarką z 37-letnim stażem pracy, magister rehabilitacji. To także okazja do spotkania z Klubem Seniora Zielony Trójkąt, który tego dnia proponuje udział w warsztatach z tworzenia kwiatów oraz Towarzystwem Genealogicznym Sopotu, które pokaże jak odnaleźć swoje korzenie. Zaś miłośnicy gier karcianych będą mogli spróbować swoich sił podczas Turnieju Brydża, na który zapisy prowadzone będą od 11:00 do 11:30 w biurze Parkowiska.

Parkowisko jak zawsze rozbrzmi również dobrą muzyką. Obok cyklu Park Jam, w Parku Hevelianum będzie można wysłuchać recitalu Kasi Kalasnikov – Heart Beat. Zwieńczeniem wydarzenia będzie wieczorna zabawa Sound of Generation Festival After, gdzie zagrają BANSH, Kasia Kalaschnikov, Norbert Njoy Kuszewski, Adamski i LIVE ACT WITUL.

Na koniec warto wspomnieć o Strefie Food. Obok znanych i lubianych U lodziarzy oraz Wozownia Gdańska pojawią się niecodzienni goście –  Koło Gospodyń Wiejskich z Paczewa, zdobywczynie wielu nagród, m.in. Nagrody Marszałka Województwa Pomorskiego za najlepsze produkty regionalne. Ze smutkiem żegnając wakacje, podczas Parkowiska będzie można zaopatrzyć swoje spiżarnie m.in. w przygotowane przez Koło niezwykłe przetwory, które niewątpliwie umilą zimowe wieczory!

Już w najbliższą niedzielę zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy. Parkowisku sprzyjać będzie nawet pogoda, więc zapisujcie datę w kalendarzu!

Do zobaczenia w Parku ( Hevelianum)!

Parkowisko 2019

Pamiętacie Parkowisko z 2018 roku – fantastyczną imprezę sąsiedzką? Jeśli nie – obejrzyjcie film i …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast