niedziela, 21.07.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Co z choinką po Świętach?

Co z choinką po Świętach?

Po zakończonym okresie świątecznym żywe drzewka, które ozdabiały nasze domy są już zazwyczaj wynoszone do altanek śmietnikowych. Jak należy je właściwie przygotować do odbioru ?

Choinki w okresie od 2 stycznia do 15 lutego należy pozostawić przy altanach śmietnikowych/punktach gromadzenia odpadów w dniu poprzedzającym wywóz odpadów mokrych.

Terminy odbioru odpadów mokrych w danych dzielnicach Gdańska można sprawdzić na stronie  https://czystemiasto.gdansk.pl/chapter_76347.asp

Odbiory w poszczególnych dzielnicach odbywają się zazwyczaj dwa, trzy razy w tygodniu, dlatego warto sprawdzić wcześniej, na jaki przypadają dzień, by drzewko długo nie stało w miejscach gromadzenia odpadów.

Choinka musi być bez ozdób, nie należy jej pakować do dodatkowych opakowań foliowych czy kartonowych.

Nie należy wrzucać choinki do pojemnika na śmieci, a zostawić przy altanie śmietnikowej lub w punkcie gromadzenia odpadów.

Zarządcy budynków wielolokalowych mają możliwość zamówienia specjalnego kontenera na odpady zielone u firmy SUEZ obsługującej wywóz śmieci. Wówczas termin podstawienia, warunków gromadzenia drzewek i odbioru kontenera jest ustalany indywidualnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast