niedziela, 03.03.2024
Ważne
Strona Główna » Budżet Obywatelski » Co z pozostałymi projektami BO?

Co z pozostałymi projektami BO?

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami a wraz z nim termin realizacji przegłosowanych przez Państwa w zeszłym roku lokalnych projektów Budżetu Obywatelskiego. Jak niedawno pisaliśmy w zeszłym tygodniu przystąpiono do realizacji jednego z nich – Ptasiego Raju przy ul. Zakopiańskiej. Przy okazji postanowiliśmy prześledzić jak wygląda stan zaawansowania pozostałych 4 zwycięskich projektów.

Najszybciej zrealizowanym projektem był ten, który zdobył największą liczbę głosów (1740), a więc plac zabaw przy ulicy Skarpowej. Inicjatorką projektu jest Zofia Pobłocka. Plac zabaw wymagał remontu i zagospodarowania:  doposażenia w urządzenia zabawowe i ławki, remontu gładkiej alejki na placu, wymiany ogrodzenia oraz przesunięcie jego części o 1m w głąb placu oraz przedłużenie wysokiego płotu a także wykonania nawierzchni ażurowej w pasie terenu pomiędzy ogrodzeniem placu zabaw a drogą wewnętrzną. Efekt końcowy można podziwiać na ul. Skarpowej na wysokości numerów 50- 94. Na zdjęciu faza realizacji.

Kolejnym był projekt monitoringu na Siedlcach zgłoszony przez Jędrzeja Włodarczyka. Dzięki przegłosowanemu przez mieszkańców projektowi pod koniec roku w 3 newralgicznych punktach pojawiły się nowe kamery czuwające nad bezpieczeństwem przechodniów i mieszkańców. To białe panoramiczne kamery umieszczone na słupach. Możecie je Państwo dostrzec w rejonie skrzyżowania ul. Kartuskiej i ul. Ciasnej, skrzyżowania ul. Kartuskiej i ul. Paska oraz przy skrzyżowaniu ul. Kartuskiej i ul. Pohulanka. Kamery mają być częścią systemu miejskiego monitoringu wizyjnego.

Projekt przejścia dostępne dla wszystkich – ul. Ojcowska jest autorstwa Jędrzeja Włodarczyka. Zakłada dostosowanie przejścia przy wjeździe na ulicę od strony ul. Wyczółkowskiego do potrzeb wszystkich użytkowników przestrzeni miejskiej. To jedyny niezrealizowany dotąd projekt z uwagi na remont ulicy Ojcowskiej. Zgodnie z logiką najprawdopodobniej zostanie wdrożony po zakończeniu prac ziemnych na ulicy Ojcowskiej.

Co do pomysłu czysta Wieniawskiego powstałego z inicjatywy Arkadiusza Kuśmider mamy jeszcze pewne wątpliwości. Czy nowo postawiona wiata na parkingu pomiędzy ulicami Zakopiańską, Skarpową i Wieniawskiego jest właśnie wiatą ze wspomnianego projektu? Wszystko na to wskazuje, ale upewniamy się jeszcze…

Reasumując: wiatę można postawić w ciągu kilku dni nawet w grudniu. Jednak obserwowana co roku mobilizacja w ostatnim miesiącu roku nie rokuje pojawienia się w Ptasim Raju kwietników, pergoli, ptasiego zegara a tym bardziej roślin miododajnych. Więc zapewne skończy się na pracach ziemnych…

Baśnie 1001 Nocy – spektakl Teatru Qfer

Scenariusz spektaklu na podstawie dwóch z bardziej znanych opowieści z Tysiąca i jednej nocy. Bohaterem …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast