poniedziałek, 22.04.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Czas na EKO- piknik!

Czas na EKO- piknik!

Kiedy ostatnio byliście na pikniku? Dawno?  Świetnie się składa, bo w sobotę, 9 lipca na Targu Węglowym odbędą się aż dwa! Jeden o tematyce ekologicznej, a drugi gastronomiczny! Wstęp wolny!

 

W godzinach 14:00-19:00 odbędzie się Piknik Ekologiczny, natomiast o dwie godziny dłużej potrwa Gastro Piknik.

 

Eko-edukacja i zabawa

W ramach pikniku ekologicznego zaplanowano całą moc atrakcji. Począwszy od gry edukacyjnej przygotowanej przez GIWK, przez konkursy dotyczące segregacji śmieci na stoiskach ZDiZ i Zakładu Utylizacyjnego, po możliwość zwiedzania pojazdów ZKM: zabytkowego „ogórka” i nowoczesnego Mercedesa Conecto. Nie zabraknie także ekologicznego patrolu Straży Miejskiej i … śmieciarki! Gry i zabawy przewidziało także Centrum Hewelianum.

 

Przyjadą foodtrucki

Jednym ze współorganizatorów sobotniego Gastro Pikniku jest Everytap ( www.everytap.com ), patronuje strefie food trucków, zapewnia strefę chillout oraz konkursy, w których do zdobycia będą foodtruckowe przysmaki. Warto pobrać aplikację, by już teraz skorzystać z wielu zniżek w swojej okolicy i odkrywać nowe miejsca! Dodatkowo na dużym ekranie będzie można obejrzeć filmy o tematyce kulinarnej.

 

Ostatki piłkarskich emocji

Wprawdzie Biało-Czerwoni pożegnali się już z Euro 2016, ale emocje piłkarskie wciąż trwają. Teraz mogą być jeszcze większe, gdyż Gdańska Organizacja Turystyczna zaplanowała konkurs gry w piłkarzyki. Warto wziąć w nim udział, ponieważ nagrodą główną są 2 bilety na koncert Avicii! Jak wziąć udział w konkursie? Wystarczy zebrać 2-osobową drużynę i nadać jej nazwę. Następnie należy zapisać się na stoisku GOT w godzinach 14.00 – 16.00. Uwaga! Trzeba się spieszyć, gdyż udział weźmie pierwszych 8 zapisanych drużyn. Rywalizacja rozpocznie się  o godz. 16.00. 

 Gastropiknik1

mat. prasowe UM Gdańsk

Piknik rodzinny “Co w trawie piszczy na Siedlcach?”

Już 10 września oficjalne przywitamy Fundację RC na gdańskich Siedlcach! Z tej okazji szykujemy dla …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast