niedziela, 21.07.2024
Ważne
Strona Główna » Budżet Obywatelski » Dodatkowe głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego 2018

Dodatkowe głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego 2018

Dodatkowe głosowanie, wspólne testowanie systemu elektronicznego, możliwość sprawdzenia swoich głosów i powołanie niezależnego zespołu specjalistów – to najważniejsze działania, jakie Gdańsk podejmie w sprawie Budżetu Obywatelskiego 2018.

 – Podjęliśmy decyzję o konieczności przeprowadzenie dodatkowego głosowania – zgodnie z ustaleniami z naszego spotkania z inicjatorami projektów. Jest to rozwiązanie, które w obecnej chwili możliwie najlepiej zrealizuje założenia budżetu jako partycypacji mieszkańców w rozwoju Gdańska – mówi zastępca prezydenta ds. polityki gospodarczej Aleksandra Dulkiewicz. Decyzję o dodatkowym głosowaniu podjął prezydent Paweł Adamowicz po spotkaniu z niemal stoma przedstawicielami wnioskodawców projektów w listopadzie 2017 r.

 

Dodatkowe głosowanie odbędzie się w dniach 15–21 stycznia 2018 r. Do ponownego oddania głosów będzie zaproszonych trzykrotnym smsem 15 211 osób. Jest to suma liczb osób, którym – na podstawie analiz Urzędu Miejskiego i firmy Asseco Data Systems S.A. – system firmy Implyweb w wyniku błędu informatycznego niewłaściwie zliczył oddane głosy, oraz osób, które nie oddały pełnego pakietu swoich sześciu punktów.

Ponadto każdy mieszkaniec, który ma wątpliwości co do tego, jak  system policzył jego głos, może zasięgnąć informacji. Do tego celu został udostępniony numer telefonu: 58 323 65 75 oraz adres e-mail: budzetobywatelski@gdansk.gda.pl, dzięki którym będzie można uzyskać informacje oraz rozwiać wątpliwości związane z głosami oddanymi w tej edycji BO (czyli między 18 września a 2 października). Informacje te będzie można uzyskać w godzinach pracy UM (pon., wt., czw. 8–16; śr. 8–17, pt. 8–15). Natomiast informacje o tym, czy dana osoba jest uprawniona do głosowania oraz czy jej głosy zostały prawidłowo zliczone można uzyskać tymi samymi sposobami do końca roku 2017, co jest związane z dalszą realizacją dodatkowego głosowania.

 

Wyniki dodatkowego głosowania oraz ostateczne wyniki głosowania na projekty budżetu obywatelskiego będą znane do 24 stycznia 2018 r. W styczniu 2018 zostanie powołany zespół składający się z niezależnych ekspertów IT, przedstawicieli NGO, mieszkańców), który opracuje rekomendacje wymagań dla nowego systemu elektronicznego do głosowania w BO2019.

/źródło: UM Gdańsk/

Baśnie 1001 Nocy – spektakl Teatru Qfer

Scenariusz spektaklu na podstawie dwóch z bardziej znanych opowieści z Tysiąca i jednej nocy. Bohaterem …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast