piątek, 23.02.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Ferie last minut

Ferie last minut

Już wkrótce rozpoczynają się ferie zimowe. Rodzice, którzy nie zorganizowali zajęć dla swoich dzieci mogą jeszcze skorzystać z oferty miejskiej.  Zajęcia rozwojowe, teatralne, sportowe i plastyczne. Podwórkowe kino, warsztaty lalkarskie, a może szkółka jazdy na łyżwach czy hokej podwodny – to tylko niektóre z propozycji dla dzieci i młodzieży. Tegoroczna oferta na zimowy wypoczynek gdańskich uczniów, przygotowana przez miasto, jest bardzo różnorodna!

 

Rodzice, którzy chcieliby, aby ich dzieci miały podczas ferii całodzienną (minimum 8 h) opiekę mogą skorzystać z propozycji przygotowanych przez gdańskie szkoły. Miejsca dla dzieci i młodzieży można znaleźć w 28 szkołach (lista placówek z wolnymi miejscami na zajęciach półkolonijnych) na terenie całego Gdańska. Co ważne uczestniczyć w zajęciach mogą wszystkie gdańskie dzieci, nawet te niebędące uczniami danej szkoły.  Ferie w szkole to zajęcia w tygodniowych turnusach, a najważniejsze są one całkowicie darmowe! Rekrutacja prowadzona jest przez poszczególne placówki.

 

Na basenie i na boisku z MOSIR-em

Miejsca na przygotowanych przez siebie zajęciach ma również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.  „Basen za zeta” i Zimowa Szkoła Ratownictwa to oferta szkolna przeznaczona dla młodzieży w wieku od 8 do 16 lat. Zajęcia odbywać się będą na pływalni przy ul. Chałubińskiego na Chełmie.

Ze specjalnej oferty mogą również skorzystać rodziny.  Od 16 do 29 stycznia w określonych godzinach wstęp dla min. jednego dorosłego plus dziecko będzie kosztował 5 zł od osoby.

Sportowe ferie to nie tylko zajęcia na basenie. Zima można również grać w tenisa, badmintona, rugby czy piłkę nożną. Na specjalnie uruchomionej stronie www.elektronicznezapisy.pl/g/ferie_2017_z_mosir_w_gdansku.html można znaleźć szczegółową ofertę zajęć oraz od razu zapisać się na te, które wybierzemy.

 

W ferie załóż figurówki

Dla dzieci i młodzieży, którzy lubią jeździć na łyżwach oraz dla tych, którzy chcieliby się nauczyć tej dyscypliny sportowej Lodowisko Miejskie i szkółka łyżwiarska IceSkater przygotowały ofertę półkolonijną. Podczas całodziennych zajęć(od 8:00 do 16:00) dzieci będą miały możliwość doskonalić umiejętności łyżwiarskie oraz aktywnie spędzać czas na warsztatach tanecznych i muzycznych. Półkolonie są płatne. Informacje szczegółowe w załącznikach.

 

Zaprzyjaźnij się z robotem

Podczas ferii Centrum Hewelianum dostępne będzie 7 dni w tygodniu od 10: 00 do 18:00. W pełnej gotowości roboty Ping i Pong czekać będą na wszystkich zafascynowanych robotyką. Na specjalnych warsztatach „Jak myśli robot?” będzie można sprawdzić, na co je stać – czy potrafią tańczyć, ćwiczyć tai chi albo czy dają się oszukać? Będzie też okazja spróbować swoich sił w programowaniu ich mniejszych kolegów – ozobotów!  Dostępne będą również wystawy interaktywne oraz warsztaty „Laboratorium Pana Kleksa”. Szczegóły oferty dostępne są w załączniku.

 

Foki i pingwiny czekają w zoo

Aktywni miłośnicy zwierząt i bliskich spotkań z przyrodą znajdą dla siebie propozycję na czas ferii także w gdańskim zoo. W zimowej ofercie będą propozycje dla szukających aktywnego wypoczynku rodzin z dziećmi, organizatorów i opiekunów półkolonii oraz indywidualnych zwiedzających. W niedziele 15 i 29 stycznia odbędzie się Akcja Karmnik, podczas której będzie można zobaczyć obrączkowanie ptaków oraz wysłuchać opowieści o poszczególnych gatunkach i ich zwyczajach. Punkt obrączkowania znajduje się naprzeciwko pawilonu i wybiegu hipopotamów nilowych i będzie czynny od 9.00 do 12.00. Obrączkowanie odbywa się w okolicach pełnych godzin. W czwartek 26 stycznia o godz. 13:00 odbędzie się natomiast kozi teatrzyk, zakończony wspólnym ogniskiem.

 

W Plamie zrobisz pacynkę, a zdjęcia w Domu Sztuki

Gdański Archipelag Kultury, w swoich 6 placówkach przygotował zajęcia nie tylko jednorazowe, lecz także w formie 8 godzinnych warsztatów. Co ważne rodzice mogą wybrać, czy chcą skorzystać z zajęć organizowanych przez cały tydzień, czy dziecko ma uczestniczyć w zajęciach w wybrane dni tygodnia.

Dzieci, które chciałyby własnoręcznie zrobić pacynkę będą mogły zrobić to na zajęciach w Plamie. Tutaj również czynne będzie „podwórkowe kino”  – gdzie obejrzeć będzie można spektakle teatralne ( 8 zł/ osoby)  i filmy dla dzieci ( wstęp wolny). W Domu Sztuki GAK mali artyści będą mogli poeksperymentować z muzyką i dźwiękami, a nawet fotografią.

O miejskiej ofercie podczas ferii zimowych, które w Gdańsku trwają od 16 do 29 stycznia można przeczytać też na http://www.gdansk.pl/urzad-miejski/Pierwsi-zaczynamy-ferie-w-miescie,a,66451
źródło: URZĄD MIEJSKI W GDAŃSKU/Wydział Promocji, Informacji I Komunikacji Społecznej

Ferie w Zakopiance

Nadchodzi czas ferii. Zachęcamy do zapisów na bezpłatne zajęcia dla dzieci w Domu Sąsiedzkim pod …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast