niedziela, 03.03.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Gdańscy seniorzy mają swoją Akademię

Gdańscy seniorzy mają swoją Akademię

Powstanie Gdańskiej Akademii Seniora, która mieścić się będzie przy al. Gen. Hallera 16/18. Akademia jest placówką kształcenia ustawicznego dla osób w wieku 50+. Oferta dostępna będzie za darmo!

 

Celem Gdańskiej Akademii Seniora jest stymulowanie rozwoju osobowego oraz intelektualnej i fizycznej sprawności osób w wieku 50+, prowadzenie działalności edukacyjnej w  zakresie ochrony i promocji zdrowia, kulturalnej, twórczej i krajoznawczo – turystycznej dla osób starszych  oraz aktywizacja społeczna osób starszych, propagowanie aktywnego trybu życia i upowszechnianie profilaktyki gerontologicznej. Słuchaczem Akademii może zostać każda osoba w wieku 50+, która będzie chciała aktywnie uczestniczyć  w przygotowanym programie.

 

Osoby korzystające z oferty z Akademii będą miały do wyboru udział w warsztatach (komputerowych, foto-cyfrowych, kreatywnych , literackich), lektoratach językowych, zajęciach sportowych i korekcyjnych, a także z szeroko rozumianych zajęciach artystycznych (teatralnych, malarskich, rzeźbiarskich, tanecznych, chóralnych). Członkowie Akademii będą dbać o rozwój osobisty i integrację słuchaczy.

Kadrę kierowniczą i szkoleniową Gdańskiej Akademii Seniora stanowią nauczyciele, w tym wykładowcy akademiccy, a także przedstawiciele świata kultury i sztuki oraz innych środowisk.

źródło: UM Gdańsk

Złota Rączka dla Seniora

“Złota Rączka dla Seniora” to miejska akcja ułatwiająca naprawę drobnych usterek domowych w miejscu zamieszkania …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast