niedziela, 03.03.2024
Ważne
Strona Główna » Budżet Obywatelski » Głosowanie 10-24 września

Głosowanie 10-24 września

Od 10 września trwa głosowanie, które potrwa do poniedziałku 24 września /do północy/. Głosy oddać można wyłącznie elektroniczne – głosować można przez internet lub w punktach konsultacyjnych. Każda osoba mieszkająca w Gdańsku, która ukończyła 16 lat na dzień głosowania, ma możliwość przydzielenia pięciu punktów na projekty dzielnicowe i jeden punkt na projekt ogólnomiejski. Jeżeli chodzi o punkty na projekty dzielnicowe, podobnie jak w latach ubiegłych, punkty można rozdzielać między wybrane projekty. Nie trzeba też przyznawać wszystkich pięciu punktów – takie głosowanie również będzie ważne.

W tym roku mieszkańcy będą mieli do rozdysponowania blisko 20 milionów złotych. Z tej kwoty 15,855 mln złotych przeznaczonych będzie na realizację projektów dzielnicowych, natomiast 3,964 mln złotych – na projekty ogólnomiejskie. Siedlce mają do dyspozycji 474 000 zł. Zwycięskie propozycje zostaną zrealizowane w latach 2019 – 2020. Podobnie jak w latach ubiegłych w trakcie głosowania w każdej dzielnicy Gdańska pojawi się charakterystyczny żółty namiot BO, gdzie swoje projekty będą mogli promować ich autorzy.

W ramach przyszłorocznej edycji BO miasto wprowadziło kilka zmian. Zdecydowano o wprowadzeniu ograniczenia maksymalnego kosztu projektu ogólnomiejskiego do 2 milionów złotych, co ma umożliwić realizację większej liczby projektów. Drugą, ważną zmianą jest wprowadzenie minimalnego progu poparcia 100 punktów na projekty dzielnicowe, dzięki czemu za zwycięskie będą uznawane te projekty, które cieszą się powodzeniem i popularnością wśród mieszkańców danej dzielnicy. Trzecią zmianą jest przesuwanie niewykorzystanych kwot w dzielnicach na kolejną edycję Budżetu Obywatelskiego. A więc jeśli w danej dzielnicy zostaną niewykorzystane do końca środki z puli, to będą one mogły być wydane w tej samej dzielnicy w ramach kolejnej edycji BO. Do tej pory niewykorzystane środki trafiały do puli projektów ogólnomiejskich.

 

Baśnie 1001 Nocy – spektakl Teatru Qfer

Scenariusz spektaklu na podstawie dwóch z bardziej znanych opowieści z Tysiąca i jednej nocy. Bohaterem …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast