piątek, 23.02.2024
Ważne
Strona Główna » Sport i rekreacja » Interaktywna gra po Wyspie Sobieszewskiej

Interaktywna gra po Wyspie Sobieszewskiej

Gra wskaże nam trzy trasy po Wyspie Sobieszewskiej. Każda z nich prowadzi po innej części dzielnicy, a zadania i zagadki - po śladach Ludwika Plentego, który wpadł na trop Bursztynowej Komnaty

Gra wskaże nam trzy trasy po Wyspie Sobieszewskiej. Każda z nich prowadzi po innej części dzielnicy, a zadania i zagadki – po śladach Ludwika Plentego, który wpadł na trop Bursztynowej Komnaty. fot. mat. VisitGdańsk

Interaktywna gra po Wyspie Sobieszewskiej to świetny sposób na rodzinny spacer. VisitGdańsk i Miasto Gdańsk przygotowały interaktywną rodzinną grę z fabułą osnutą wokół tajemniczego skarbu Wyspy Sobieszewskiej. Naszym przewodnikiem po okolicy będzie Ludwik Plenty, wybitny polski podróżnik i poszukiwacz przygód. Dla zwycięzców w rywalizacji czekają atrakcyjne nagrody związane ze 125-leciem Wyspy Sobieszewskiej. Nowa, konkursowa odsłona gry miejskiej potrwa do końca miesiąca.

Jak uatrakcyjnić rodzinne spacery? Z pomocą przychodzi bezpłatna aplikacja VisitGdańsk – Questy Gdańsk. Wystarczy pobrać ją ze sklepu i skorzystać z trzech tras po Wyspie Sobieszewskiej. Każda z nich pokazuje inną część dzielnicy, a zadania i zagadki prowadzą nas po śladach podróżnika Ludwika Plentego, który wpadł na trop Bursztynowej Komnaty. Gdzie został ukryty ten wyjątkowy skarb, arcydzieło sztuki bursztynniczej? Podążając za wskazówkami pozostawionymi przez podróżnika, mamy szansę na jej odnalezienie.

Co tydzień, dla najlepszych poszukiwaczy skarbu, przewidziano nagrody. To zestaw składający się z plecaka na miejskie wędrówki, bidonu na wodę i gadżetów dla dzieci.
Jak rozpocząć grę z Plentym?

Należy pobrać bezpłatną aplikację Questy Gdańsk i ruszyć w drogę! Na Wyspie Sobieszewskiej, w pobliżu punktów startowych (Stara Wędzarnia, ul. Nadwiślańska 79), Wyspy Skarbów GAK, (ul. Turystyczna 3) oraz Zbiornika Wody Kazimierz, (ul. Lazurowa), należy ją uruchomić, udostępnić lokalizację przez GPS oraz włączyć Bluetooth. Zagadki pojawią się na ekranie, gdy tylko się do nich zbliżymy.

Pomiędzy etapami występuje odstęp około 2 km oraz 3 km, który można pokonać pieszo, albo za pomocą środków transportu. Podczas trwania gry należy zwracać uwagę na połączenie z internetem, które jest wymagane do prawidłowego działania gry. Spakuj plecak i ruszaj w trasę!

źródło: /UM Gdańsk/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast