poniedziałek, 22.04.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Karta Mieszkańca za 1 zł

Karta Mieszkańca za 1 zł

Powstała nowa gdańska karta – Karta Mieszkańca. A skorzystać z przywilejów Karty mogą nie tylko mieszkańcy Gdańska – wystarczy np. płacić tu podatki lub opłacać media.

Karta w tej chwili uprawnia do bezpłatnego skorzystania raz w roku (każdego roku, bo Karta Mieszkańca to projekt wieloletni!) z 10. atrakcji: Europejskiego Centrum Solidarności, Centrum Hewelianum, Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego, wieży Bazyliki Mariackiej, jednej z pływalni Gdańskiego Ośrodka Sportu, Lodowiska Miejskiego na Placu Zebrań Ludowych, Muzeum Bursztynu – oddziału Muzeum Historycznego Miasta Gdańska, Pałacu Opatów – oddziału Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku, Muzeum Archeologicznego: Domu Przyrodników oraz Piwnicy Romańskiej i uczestniczenia w meczu Lechii Gdańsk. Oferuje posiadaczom również rabaty u komercyjnych partnerów, takie jak zniżki na usługi, rekreacje i zakupy.

Jak można otrzymać Kartę Mieszkańca? Trzeba złożyć wniosek i dołączyć odpowiedni dokument. Można to zrobić przez internet – na stronie projektu: www.jestemzgdanska.pl, lub na miejscu – w jednym z czterech punktów: w Urzędzie Miejskim w Gdańsku (ul. Nowe Ogrody 8/12, Zespół Obsługi Mieszkańców nr 3, na parterze budynku), w Gdańskim Centrum Informacji Turystycznej (ul. Długi Targ 28/29), w Informacji Turystycznej w tunelu przy dworcu PKP oraz w Informacji Turystycznej i Lotniskowej w Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy.

Jaki dokument należy dołączyć do wniosku? Mieszkańcy zameldowani w Gdańsku będą potrzebowali swojego dowodu osobistego. Przy czym posiadacze nowych dowodów, na których nie widnieje adres zameldowania, nie muszą się obawiać – wystarczy, że dokument wydano przez prezydenta miasta Gdańska.

Pozostałe osoby muszą przedstawić stosowny dokument, potwierdzający, że np. płacą tutaj podatki. Może to być pierwsza strona PIT-u, rachunki za prąd lub gaz, itp.

Karta jest do odebrania od razu. Wystarczy uiścić opłatę w wysokości symbolicznej złotówki. Dla każdego członka rodziny trzeba wyrobić oddzielną kartę.

Uwaga, jeśli ktoś posiada Kartę Miejską ZTM, to może dograć do niej pakiet Karty Mieszkańca! Odbywa się to również za pomocą portalu www.jestemzgdanska.pl.

/źródło: UM Gdańsk/

Wigilia w Domu Sąsiedzkim

W najbliższą niedzielę 10.12.2023 r. mamy dla Was dwa świąteczne wydarzenia: Teatr Qfer – “Opowieść …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast