niedziela, 21.07.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Kiermasz Kultury w IKM

Kiermasz Kultury w IKM

Rozpocznij świąteczne przygotowania z kulturą. 3 grudnia w godz. 12.00 – 18.00 w Instytucie Kultury Miejskiej odbędzie się Kiermasz Kultury. W IKM kupimy książki dla dzieci i dorosłych oraz „Wyszukane” pamiątki z Gdańska w promocyjnych cenach, zrobimy także ozdoby na choinkę. O godz. 17.00 odbędzie się spotkanie z Filipem Springerem na temat książki „Miasto Archipelag”. W niedzielę, 4 grudnia w godz. 10.00 – 12.30 i 13.00 – 15.30, Małgorzata Kulczycka poprowadzi rodzinne warsztaty robienia choinek z palet.

Dobre książki i „Wyszukane” upominki na Mikołajki w promocyjnych cenach

To trzecia edycja Kiermaszu Kultury organizowanego przez Instytut Kultury Miejskiej. 3 grudnia w sieni IKM znajdziemy pomysły na świąteczne prezenty – najlepsze książki o kulturze, architekturze i mieście, a także nietypowe upominki na Mikołajki – „Wyszukane” pamiątki z Gdańska, w specjalnych pakietach i promocyjnych cenach.

Warsztaty: filcowe ozdoby choinkowe

Warto zostać na Kiermaszu dłużej i zrobić ozdoby choinkowe, które będzie można wziąć ze sobą do domu. Osoby uczestniczące w zajęciach skorzystają z gotowych wykrojów lub stworzą własne wzory. Powstaną filcowe bombki, choinki, gwiazdki, bałwanki czy ciasteczkowe ludziki. Podstawą tworzenia ozdób będą arkusze filcowe, włóczka, guziki, tasiemki, koraliki i inne ozdoby.

Kiermasz zakończymy spotkaniem autorskim z Filipem Springerem (3.12, godz. 17.00). Porozmawiamy o jego najnowszej książce „Miasto Archipelag”. Autor przejechał cały kraj, od Słupska po Krosno i od Suwałk po Wałbrzych, żeby zobaczyć, jak żyje się dziś w miastach, które w 1999 roku utraciły status stolicy województwa. Poznał ich historię, rozmawiał z mieszkańcami. Spotykał przedsiębiorców, artystów, aktywistów i nauczycieli. Zaglądał do lokalnych warsztatów i kafejek, odwiedzał upadłe fabryki i prężnie rozwijające się firmy, dworce i McDonaldy. Pytał ludzi o to, z czego są w swoim mieście dumni, co ich cieszy, a co chcieliby zmienić. O procesie zbierania materiałów, powstałej książce i dalszym, ciągu tego dokumentalnego eksperymentu porozmawiamy w Instytucie Kultury Miejskiej.

W Kiermaszu Kultury biorą udział wydawnictwa z Trójmiasta: słowo/obraz/terytoria, Fundacja Karrenwall, Wydawnictwo w Podwórku, Instytut Kultury Miejskiej, ale też Karakter, Czarne, Centrum Architektury, Fundacji Bęc Zmiana.

warsztaty_choinka_palety4 grudnia w godz. 10.00 – 12.30 i 13.00 – 15.30 odbędą się warsztaty tworzenia choinek z palet. Osoby uczestniczące, pod opieką Gosi Kulczyckiej, trenerki rękodzieła, poznają cykl obróbki desek, dowiedzą się jaki sposób posługiwać się narzędziami, ciąć deski, szlifować, rozbijać czy demontować palety. Wszystko po to, by na koniec zrobić samemu świąteczną choinkę, którą po zakończonych zajęciach można zabrać do domu. Warto zabrać ze sobą wygodne, robocze ubranie oraz rękawiczki dla lepszego komfortu pracy. Koszt warsztatów: 10 zł. Zapisy: https://choinkazpalet.evenea.pl.

Kiermasz Kultury w IKM, 3 grudnia, godz. 12.00 – 18.00

Program:

Warsztaty robienia ozdób choinkowych

Sprzedaż książek i „Wyszukanych” pamiątek z Gdańska

Spotkanie autorskie z Filipem Springerem, godz. 17.00

Wydarzenie na Facebooku: http://bit.ly/2g2a9sq

Warsztaty robienia choinek z palet, 4 grudnia, godz. 10.00 – 12.30 i 13.00 – 15.30

Koszt warsztatów: 10 zł. Zapisy: https://choinkazpalet.evenea.pl.

IKM proponuje

Ferie z IKM – Wygeneruj miasto przyszłości, spotkanie w ramach Miasto 2050, powrót cyklu Non-Fiction, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast