czwartek, 25.07.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Konkurs na najładniejszą elewację – już po raz ósmy

Konkurs na najładniejszą elewację – już po raz ósmy

Rusza kolejna – ósma już – edycja konkursu Prezydenta Miasta Gdańska na „Najładniejszą Elewację Roku”. Do udziału zapraszamy wspólnoty mieszkaniowe, które w bieżącym roku przeprowadziły remont lub modernizację elewacji budynku.

Konkurs na elewacje to już taka gdańska tradycja, bo realizujemy go od 2009 roku. Do tej pory startowało w nim ponad 300 wspólnot, a nagrodami o łącznej wysokości 344,5 tys. zł uhonorowano 22 z nich. Jestem przekonany, że w tym roku wydarzenie będzie cieszyło się równie dużym zainteresowaniem – mówi Piotr Grzelak, zastępca prezydenta Gdańska. – Nagroda to z jednej strony wyraz uznania i podziękowania mieszkańcom za zaangażowanie, w efekcie którego zyskuje estetyka miasta, z drugiej – konkretny „zastrzyk” finansowy, dzięki któremu można albo uregulować zobowiązania związane z wykonanym remontem, albo wykonać jakieś dodatkowe prace. Niektóre wspólnoty swoje nagrody przeznaczyły min. na zagospodarowanie  i utwardzenie terenu, remont instalacji, dachów czy klatek schodowych – podpowiada Grzelak.

komiks_1-1

Przypominamy iż nasza dzielnica ma duże sukcesy uwieńczone nagrodami w latach 2013 i 2014 (dokumentacja zdjęciowa obok). Wobec tego namawiamy gorąco wspólnoty do kontynuacji tej chlubnej tradycji.

 

Konkurs adresowany jest do wspólnot mieszkaniowych, których budynki zostały wybudowane przed rokiem 1990 i w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia przeprowadziły remont lub modernizację elewacji budynku, przynajmniej w zakresie elewacji frontowej. 

Aby wziąć udział w konkursie należy:

  • do końca roku 2016 przeprowadzić remont elewacji na budynku wspólnoty mieszkaniowej,
  • do 15 kwietnia 2017 złożyć w Urzędzie Miejskim zgłoszenie konkursowe podpisane przez członków wspólnoty posiadających większościowy udział

Pula nagród w ósmej edycji konkursu to 50 tys. zł.

Więcej informacji i regulamin konkursu:

http://www.gdansk.pl/urzad-miejski/Konkurs-pt-NAJLADNIEJSZA-ELEWACJA-ROKU-2016,a,59573

Wkręć się w Gdańsk – konkurs filmowy

Celem konkursu „Wkręć się w Gdańsk” jest pokazanie Gdańska w niesztampowy, oryginalny sposób. Chcemy zobaczyć …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast