niedziela, 03.03.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Kupa odpowiedzialności

Kupa odpowiedzialności

W październiku Seniorzy ze Stowarzyszenia Dla Siedlec, dzięki dotacji z Gdańskiego Funduszu Senioralnego, zrealizowali projekt „Seniorzy o to dbają! Czyste chodniki, piękne trawniki wokół mają”. Była to pierwsza odsłona kampanii społecznej skierowanej do mieszkańców naszej dzielnicy niesprzątających po swoich psach, a także do tych, którzy niszczą ogródki w inny sposób- poprzez deptanie i kradzież roślin. Wspólnymi siłami uda nam się wypracować nowe przyzwyczajenia, a także uwrażliwić na fakt, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za naszą dzielnicę. Może być po prostu miło.

Psie odchody na trawnikach, a nawet na chodnikach i schodach to spory problem, bardzo utrudniający życie mieszkańcom. Wdepnąć w psią kupę można idąc do sklepu, nie mówiąc już o spacerze w parku i graniu w piłkę na trawniku. Seniorzy przygotowali plakaty, naklejki i zawieszki oraz kolorowanki. Odbyły się też spotkania w przedszkolach. Jest duża nadzieją w tym, że najmłodsze pokolenie będzie miało od początku dobre nawyki, a nawet zawstydzi trochę tych starszych i leniwych, mówiąc choćby: „A moja babcia nie sprząta!!!” – jak na spotkaniu w jednym z przedszkoli. Drugą kwestią jest docenienie czasu i pieniędzy poświęcanych przez ludzi pielęgnujących przydomowe ogródki. Nie wyprowadzajmy tam psów, nie depczmy sadzonek, nie wyrywajmy kwiatów, jeśli widzimy kradzież – reagujmy.

Wspólnymi siłami uda nam się wypracować nowe przyzwyczajenia, a także uwrażliwić na fakt, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za naszą dzielnicę. Może być po prostu miło.

tekst i plakat: Agnieszka Dmitrczuk/Pracownia Dymilab

Wigilia w Domu Sąsiedzkim

W najbliższą niedzielę 10.12.2023 r. mamy dla Was dwa świąteczne wydarzenia: Teatr Qfer – “Opowieść …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast