niedziela, 21.07.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Międzynarodowa delegacja w Szkole Podstawowej nr 58 w Gdańsku

Międzynarodowa delegacja w Szkole Podstawowej nr 58 w Gdańsku

W dniu 23.10.2018 roku Szkolę Podstawową nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku odwiedzili przedstawiciele Zarządów WNS Global Services Ltd, WNS Polska i Mentor  WNS Cares Foundation.  Była to około 20 osobowa delegacja gości, min. z: Indii, USA, Francji, Wielkiej Brytanii i Polski, którzy chcieli poznać szkołę, jej kadrę i uczniów. Koordynatorami wizyty były: ze strony WNS, p. Oliwia Radlowska a ze strony Naszej Szkoły nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, Anna Górecka.

Spotkanie rozpoczęło się w gabinecie Dyrektora szkoły Pani Małgorzaty Perzyna, gdzie nastąpiło powitanie, wzajemna prezentacja i krótkie omówienie dotychczasowej, kilkuletniej współpracy. Miłym akcentem była rozmowa z Maurą Natkańską, uczennicą klasy Vc, laureatką Global Impact Day 2016, konkursu mającego co roku inny, ważny społecznie motyw przewodni i będącego jednym z projektów WNS Cares Foundation. Maura powiedziała kilka słów o sobie, a także zaprezentowała otrzymaną w konkursie nagrodę – statuetkę. Wywołało to uśmiechy na twarzach Gości. Następnym etapem wizyty była lekcja wychowania fizycznego. Nauczycielka Bożena Gilla i uczennice z klasy VIIIa zaprezentowały min. trening ćwiczeń jakie należy wykonać w ramach udziału szkoły w tegorocznym projekcie Global Impact Day 2018 – Sprawność Fizyczna.

Potem przyszła kolej na odwiedziny w klasie IIa, gdzie nauczyciel języka angielskiego, Elwira Dębska prowadziła zajęcia, których tematem była rola warzyw i owoców w diecie promującej zdrowy styl życia. Kolejnym punktem programu było odwiedzenie szkolnej świetlicy. Tam, w kameralnej sali, prawdziwie brawurowym wykonaniem przygotowanych utworów zaprezentował się szkolny chór, składających się głównie z uczniów klas III – oddziałów gimnazjalnych oraz nowych adeptów klas szkoły podstawowej prowadzony przez nauczyciela muzyki Jarosława Bazylewicza. Kolejno swój program artystyczny przedstawiły dzieci z Akademii Muzycznej, prowadzonej przez nauczyciela świetlicy, Stanisławę Berenthal.

Na zakończenie, na pamiątkę wizyty, uczniowie naszej szkoły wręczyli P. Keshav  R. Murugesh i P. Shamini Murugesh własnoręcznie wykonane rysunki i bukiet białych róż. Nasi goście w swoich wypowiedziach wielokrotnie kierowali słowa uznania pod adresem nauczycieli oraz dyrekcji szkoły.  Ponad godzinne spotkanie przebiegło w milej, nieformalnej atmosferze. Był czas na rozmowy i wspólne zdjęcia.

Rodzinny Festyn Świąteczny w SP 58

Dyrekcja, Rada Rodziców oraz społeczność Szkoły Podstawowej nr 58 zaprasza wszystkich mieszkańców Siedlec do udziału …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast