poniedziałek, 22.04.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Międzypokoleniowy Klub Ławeczka – po sąsiedzku

Międzypokoleniowy Klub Ławeczka – po sąsiedzku

Darmowe spotkania przeznaczone dla wielopokoleniowych rodzin z Trójmiasta. Klub Ławeczka przeznaczony jest dla seniorów, rodziców i dzieci w wieku 0-6 lat.

Spotkania odbywają się w każdy piątek w godzinach 9:30 – 12:30 w Centrum Rozwoju Rodziny ul. Nowe Ogrody 35 w Gdańsku.

Międzypokoleniowy Klub Ławeczka to trzygodzinne spotkania podzielone na dwie części. Zaczynamy od międzypokoleniowego rozruchu, w którym dziadkowe, rodzice i dzieci aktywnie uczestniczą w zajęciach prowadzonych przez dwie doświadczone animatorki. Są to zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci, oparte na muzyce i plastyce, których celem jest integracja międzypokoleniowa.

W drugiej części dzieci pozostają pod opieką opiekunów, a seniorzy i rodzice mogą skorzystać z warsztatów, które podzielone są na cztery bloki tematyczne. Co tydzień prezentowany jest inny blok tematyczny. Są to: spotkania z psychologiem pt. “Linia Życia”, na których wymieniamy się doświadczeniami, rozmawiamy o wychowaniu kiedyś i dziś, a także o tym co różni i łączy pokolenia. Spotkania “W zgodzie z naturą”, na których rozmawiamy o domowych wypiekach, przetworach i gotowaniu kiedyś i dziś. Ponadto warsztaty poruszają tematy związane z naturalnym zdrowiem, ekologiczną chemią domową i domowymi kosmetykami. Spotkania prowadzi Katarzyna Kempina, gdańska blogerka kulinarna – razoweciasteczka.blogspot.com.

Warsztaty rękodzieła, czyli szydełkowanie, robótki ręczne czy szycie na maszynie. W trakcie tych spotkań jest okazja nie tylko zrobić coś własnoręcznie, ale również nauczyć się podstaw szycia czy obsługi maszyny, jak również podszkolić swój warsztat. Ostatni blok to tegoroczna nowość – spotkania literackie, na których rozmawiamy o tym co czytamy, o nowościach książkowych, ale również o tym dlaczego warto przelewać myśli na papier.

Do projektu można zgłosić się:
· Wypełniając formularz zgłoszeniowy  na stronie: www.klublaweczka.blogspot.com lub osobiście w Centrum Rozwoju Rodziny ul. Nowe Ogrody 35;
· Zapisać się telefonicznie pod numerem:  883 780 245;

Spotkania realizowane są od 15 maja do końca grudnia 2015 roku w Centrum Rozwoju Rodziny przy ul. Nowe Ogrody 35.

Więcej szczegółów o projekcie: www.klublaweczka.blogspot.com oraz www.facebook.com/FundacjaRozwojuRodziny

Projekt realizowany jest przez Fundację Rozwoju Rodziny „rodzicdziecko.pl
Projekt finansowany jest z Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast