czwartek, 22.02.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » MOPR. Nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie

MOPR. Nieodpłatna pomoc prawna i poradnictwo obywatelskie

Pilnie potrzebujesz porady prawnika lub radcy prawnego, ale nie stać Cię na pokrycie kosztów takiej wizyty? Nie martw się! Także w tym roku w Gdańsku można skorzystać z bezpłatnego wsparcia prawnego, obywatelskiego i mediacyjnego.

Dziewięć punktów świadczących pomoc prawną prowadzi gdański Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie, dziesięć – organizacje pozarządowe na terenie miasta. W czasie epidemii porady świadczone są telefonicznie oraz poprzez email. Obecnie warunkiem ich udzielenia jest ustne stwierdzenie osoby potrzebującej, że nie stać jej na odpłatną wizytę u prawnika. Na porady obowiązują zapisy, w dni powszednie w godz. od 10.00 do 14.00 pod numerem tel.: 58 342 31 88 (MOPR) lub poprzez email: pomocprawna@mopr.gda.pl.

Prawnicy i doradcy obywatelscy udzielają konsultacji m.in. w zakresie spraw mieszkaniowych, dotyczących zadłużenia i zabezpieczenia społecznego. Adwokaci, radcowie prawni wspierają potrzebujące osoby w zakresie spraw rodzinnych, zawodowych, podatkowych, ubezpieczeniowych, spadkowych czy o zapłatę i alimenty. Udzielają konsultacji np. w przypadku zagrożenia utratą pracy, podpowiadają jak uzyskać wsparcie finansowe w ramach tzw. tarcz antykryzysowych. Pomagają prawnie osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, które nie zatrudniały pracowników w ciągu ostatniego roku. Specjaliści podpowiadają potrzebującym, jak poradzić sobie w rozmaitych, życiowych kłopotach W przypadku poradnictwa obywatelskiego działania są szczególnie zindywidualizowane i zmierzają do podniesienia świadomości prawnej potrzebującej mieszkanki lub mieszkańca. W ramach oferty punktów MOPR i organizacji pozarządowych jest też pomoc w sporządzeniu pism urzędowych, wszczynających postępowanie sądowe czy zwalniających z kosztów sądowych.

Punkty prowadzone przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku (dotyczy nieodpłatnego poradnictwa prawnego):

  • Dyrekcyjna 5 (4 punkty) – pomoc prawną świadczą adwokaci i radcy prawni w dni powszednie, w godz. 8.00-17.00,
  • Szara 32-33 – pomoc prawną świadczy adwokat w dni powszednie, w godz. 8.00-12.00,
  • Gustkowicza 13 – pomoc prawną świadczy adwokat w dni powszednie, w godz. 9.00 -13.00,
  • Marynarki Polskiej 134 A – pomoc prawną świadczy adwokat w dni powszednie, w godz. 8.00-12.00,
  • Reduta Wyskok 6 – pomoc prawną świadczy radca prawny w dni powszednie, w godz. 8.00-12.00,
  • Modrzewskiego 2 A – pomoc prawną świadczy radca prawny w dni powszednie, w godz. 10.00-14.00.

Zapisy:

Wigilia w Domu Sąsiedzkim

W najbliższą niedzielę 10.12.2023 r. mamy dla Was dwa świąteczne wydarzenia: Teatr Qfer – “Opowieść …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast