niedziela, 21.07.2024
Ważne
Strona Główna » Budżet Obywatelski » Projekty do Budżetu Obywatelskiego – część 1

Projekty do Budżetu Obywatelskiego – część 1

Rozpoczynamy prezentację 11 projektów z Siedlec, które przeszły weryfikację i będą propozycjami do głosowania w tegorocznym Budżecie Obywatelskim. A głosowanie rusza już 10 września.

  1. Rodzinna Gra Terenowa Siedlce – projektodawca Wojciech Suchy

Ideą projektu jest integracja społeczna i pokoleniowe oraz aktywizacja mieszkańców w zakresie niedzielnego wypoczynku na terenach zielonych wokół dzielnicy poprzez organizację imprezy na orientację o charakterze rekreacyjno-sportowym. Celem projektu jest przekonanie mieszkańców do spędzania wolnego czasu z dala od telewizora czy komputera oraz promowanie postaw pro-ekologicznych i pro-rodzinnych – spędzania czasu ze swoimi bliskimi. Uczestnicy poznają też zasady posługiwania się mapą, czytania znaków topograficznych i orientacji w terenie, co przyda się w życiu codziennym. Elementami zachęcającymi do aktywnego spędzenia wolnego czasu będą: rodzinna formuła imprezy; charakter spaceru z dodatkową atrakcją w postaci szukania umieszczonych w terenie punktów kontrolnych oraz drobny element rywalizacji pomiędzy uczestnikami. Przewidujemy, że w wydarzeniu udział weźmie co najmniej 250 osób. Projekt jest kontynuacją Gdańskich Gier Parkowych na Orientację www.parkowe.almanak.pl

Lokalizacja projektu: Gdańsk – Siedlce, Park Bema i Góra Gradowa

 

  1. Kompleksowe urządzenie parku przy Ciasnej – połączenie już istniejących elementów tj. palcu zabaw i wybiegu dla psów z pozostałym zaniedbanym terenem – projektodawca: Aleksandra Przyk

Dziś użytkowany w części park przy ulicy Ciasnej stanie się miejscem wykorzystywanym rekreacyjnie przez wszystkich mieszkańców. Ideą jest zagospodarowanie pozostałej części, jako łąki miejskiej. Całość będzie miejscem spotkań różnych grup wiekowych oraz społecznych. Dla dzieci poza ist. placem zabaw założono realizację górki saneczkowej. Urządzenie chodnika całego parku da możliwość bezpiecznego i wygodnego przejścia. Wszyscy będą mogli skorzystać ze stołów do gry w szachy, zagrać w badminton lub siatkówkę na trawniku lub po prostu odpocząć na słońcu na nowych ławkach. Proponuje się zamontowanie miejskiego internetu bezprzewodowe.
Projekt zakłada również montaż tablicy informacyjnej o historii dzielnicy. Krzewy wzdłuż linii tramwajowej osłonią teren od hałasu komunikacyjnego. Dopełnieniem będą nasadzenia odpowiednich traw ozdobnych zgodnie z zasadami małej retencji – zakłada się możliwość skorzystania z programów miejscach przy współuczestnictwie mieszkańców.

Lokalizacja projektu: Gdańsk, Dzielnica Siedlce, działka nr 120/2 obręb 77.

Baśnie 1001 Nocy – spektakl Teatru Qfer

Scenariusz spektaklu na podstawie dwóch z bardziej znanych opowieści z Tysiąca i jednej nocy. Bohaterem …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast