poniedziałek, 27.05.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » NARRACJE tuż tuż

NARRACJE tuż tuż

Pod hasłem „Działania terenowe” 15 i 16 listopada w gdańskiej dzielnicy Siedlce odbędzie się 11. edycja festiwalu NARRACJE. Kuratorami tegorocznej odsłony wydarzenia są Sylwia Szymaniak i Sarmen Beglarian. Na NARRACJE zapraszają Instytut Kultury Miejskiej oraz Gdańska Galeria Miejska.

W ramach festiwalu zaprezentowane zostaną instalacje artystyczne w przestrzeni publicznej, projekcje wideo, akcje performatywne oraz projekty typu site-specific. Część prac artyści stworzyli we współpracy z mieszkańcami dzielnicy.

Gorąco zapraszamy Was do Klub Festiwalowy / Narracje #11 / Gdańsk-Siedlce! Każdego dnia Klub działa w godzinach 17.00-1.00.

Klub Festiwalowy ulokowany jest w ogrzewanym namiocie znajdującym się w wąwozie Fortu Góry Gradowej (park pomiędzy ulicami Nowe Ogrody, Powstańców Warszawskich i gen. Henryka Dąbrowskiego).

piątek, 15.11.2019, 17.00 – 1.00
koncerty / dj-e/ bar / strefa gastro

20.00 Pokusa (Natan Kryszk / Tymek Bryndal / Teodor Olter), koncert
21.00 Rebeka, koncert
22.00 MissJeziersky (Joanna Jezierska), dj set

sobota, 16.11.2019, 17.00 – 1.00
koncerty / dj-e/ bar / strefa gastro

20.00 Crewkrulove (Joanna Duda, KalaFonia), live act
21.00 Bartuś 419, koncert
22.00 DJ Gray Mand()rla (Sergey Shabohin), dj set pt. Darkness for Shine

11. edycja festiwalu Narracje odbędzie się na gdańskich Siedlcach, dzielnicy położonej w Dolinie Siedleckiej. Ze względu na korzystne położenie, obszar ten zasiedlano już w średniowieczu, a przez stulecia tutejsze osady stanowiły przedmieścia historycznego Gdańska.

Dolinę przecinał niegdyś Potok Siedlecki, który obecnie ukryty jest w podziemnym kanale i niewidoczny dla mieszkańców. Przypuszcza się, że pierwszą nazwą potoku była Gdania, od której w X wieku miała powstać nazwa miasta Gdańsk. W XIX wieku obszar Siedlec został włączony w granice miasta i zielone suburbium stopniowo zaczęło zamieniać się w dzielnicę robotniczą. Wiek XX przyspieszył proces przemian, których efekty możemy obserwować obecnie. Pod względem zabudowy Siedlce to jedna z bardziej urozmaiconych dzielnic Gdańska – odnajdziemy tu czynszowe kamienice i robotnicze domy z XIX i początku XX wieku, neogotyckie, strzeliste gmachy, modernistyczną zabudowę mieszkalną, socrealistyczne osiedle mieszkaniowe, bloki z wielkiej płyty, ślady postmodernizmu oraz współczesne osiedla deweloperskie

Wykłady „Siedlce. Kultura – konteksty”

Pod hasłem “Działania terenowe” 15 i 16 listopada na gdańskich Siedlcach odbędzie się 11. edycja …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast