niedziela, 21.07.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Odsłonięcie widoku imienia Macieja Kosycarza – Winna Góra

Odsłonięcie widoku imienia Macieja Kosycarza – Winna Góra

Prof. Witold Paweł Burkiewicz, SCENOGRAF PRZESTRZENI, autor projektu SPOJRZENIE NA GDAŃSK wraz z Agencją Artystyczną J.J, Nadbałtyckim Centrum Kultury, Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Gdańsku oraz Radą Dzielnicy Siedlce zapraszają na spektakl artystyczny, w trakcie którego na Winnej Górze na Siedlcach w niedzielę 20 września b.r. nastąpi odsłonięcie widoku imienia Macieja Kosycarza.
Projekt SPOJRZENIE NA GDAŃSK jest realizowany od roku 2016, przez Gdański Zarząd Dróg i ZIELENI. Ideą jego twórcy jest przywracanie mieszkańcom naszego Miasta zapomnianych lub niezagospodarowanych jeszcze przestrzeni zielonych Gdańska posiadających cenne walory krajobrazowe, rekreacyjne i przyrodnicze – miejsc oferujących jednocześnie niezwykle atrakcyjne spojrzenie na nasze Miasto.
Najbliższe otwarcie kolejnego, XVI już miejsca widokowego będzie miało szczególny charakter i oprawę artystyczną, ponieważ zadedykowane zostało zmarłemu w tym roku Maciejowi Kosycarzowi, fotoreporterowi, którego przeznaczeniem stało się rejestrowanie aparatem fotograficznym życia Gdańska we wszelkich jego przejawach.
Widowisko artystyczne, w trakcie którego odsłonięty zostanie widok „Macieja z Winnej Góry” rozpocznie się o godz. 14:00. Miejsce na to wydarzenie zostało udostępnione i przygotowane przez Radę Dzielnicy Siedlce. To niezwykłe wydarzenie artystyczne uświetnią znani w kraju i Europie artyści z Trójmiasta. Wystąpią między innymi: soliści operowi, sopocki chór Mundus Cantat, zespół Bellcanti oraz smyczkowy zespół muzyki kameralnej.
Reżyser spektaklu przygotował też specjalną niespodziankę artystyczną dla Gości uczestników spotkania.
Patronat nad imprezą zadedykowaną Maciejowi Kosycarzowi objęły instytucje samorządowe oraz media Trójmiasta.

Sprzątanie Winnej Góry

Rada Dzielnicy Siedlce serdecznie zaprasza do aktywnego włączenia się w akcję sprzątania Winnej Góry z …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast