środa, 28.02.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Park Oliwski wciąż do obejrzenia

Park Oliwski wciąż do obejrzenia

Kilka tygodni temu Park Oliwski, jeden z najpiękniejszych w Gdańsku, zamienił się w prawdziwą magiczną krainę za sprawą imponujących iluminacji. Tysiące światełek wydobywa i podkreśla urok tego niezwykłego miejsca, nadając mu iście baśniowego charakteru. Pięknie oświetlony park ściąga do Oliwy tłumy mieszkańców i turystów. To prawdziwy hit tegorocznej zimy! 

 

Niestety – liczniejsze niż zwykle wizyty gości w Parku Oliwskim wiążą się ze zadeptaniem części parkowych trawników.

– Projekt Iluminacji okazał się sukcesem i jest pozytywnie odbierany przez zwiedzających, których szacujemy, że do tej pory było około 100 tyś. Nie spodziewaliśmy się, że naturalne kierunki spacerowania, jak wyraźnie zaznaczone bukszpany oraz alejki zawiodą – mówi Paweł Buczyński z Fundacji Gdańskiej, współorganizator projektu. – Zdajemy sobie sprawę ze skutków w postaci uszkodzenia trawy w Ogrodzie Francuskim. Jednocześnie deklarujemy, że w pierwszych dniach po demontażu iluminacji rozpoczną się prace przywracające Park do stanu przed naszym projektem. Na wiosnę Park zyska nową, wysokiej jakości trawę, profesjonalnie ułożoną, co w naszej opinii uwypukli wiosenne i letnie walory tego miejsca, a mieszkańcom i turystom pozwoli korzystać z tej zielonej przestrzeni – dodaje Buczyński.

15578548_1231107916954975_9180712553707102307_n

fot. Wojciech Gilla

Ze względu na duże zainteresowanie atrakcją, również na ulicach wokół Parku zrobiło się znacznie ciaśniej.

– Policja na prośbę Miasta wyznaczyła dodatkowe patrole, które w razie potrzeby ręcznie kierują ruchem w obrębie newralgicznych skrzyżowań, by nie dopuścić do ich zablokowania. Straż Miejska i Policja wystawiły dodatkowe patrole do kontroli sytuacji w otoczeniu parku – wyjaśnia Katarzyna Kaczmarek, rzecznik prasowy Zarządu Dróg i Zieleni.

Wszystkich, którzy wybierają się do Parku Oliwskiego zachęcamy do korzystania z komunikacji tramwajowej!

/źródło: Urząd Miejski Gdańsk/

Wigilia w Domu Sąsiedzkim

W najbliższą niedzielę 10.12.2023 r. mamy dla Was dwa świąteczne wydarzenia: Teatr Qfer – “Opowieść …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast