czwartek, 20.06.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Poszukiwani wolontariusze na Parkowisko

Poszukiwani wolontariusze na Parkowisko

Stowarzyszenie Dla Siedlec jako partner Parkowisko.pl – Family & Friends Festival  pragnie zaprosić do współpracy wszystkich, którzy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu,
słuchać dobrej muzyki i otaczać się zielenią.

Parkowisko.pl to idea łącznia pokoleń, to uważność na drugiego człowieka, to czas spędzony off line z rodziną i przyjaciółmi, to gry i zabawy na świeżym powietrzu, to muzyka wpadająca w ucho, to możliwość poznania otaczającego nas świata: ludzi mieszkających i/lub pracujących na naszej dzielnicy.

Parkowisko.pl – Edycja 2018
27.05 – Park Bema – Gdańsk Siedlce – Inauguracja
24.06 – Park Reagana – Gdańsk Przymorze Wielkie
29.07 – Park Jana Pawła II – Gdańsk Zaspa
19.08 – Park Haffnera – Gdańsk Brzeźno
16.09 – Park św. Barbary – Gdańsk Śródmieście
22.09 – Centrum Hewelianum – Gdańsk Śródmieście – Finał

Więcej informacji na www.parkowisko.pl lub fb projektu.

Opis zadania dla wolontariusza

Do pierwszego inauguracyjnego spotkania, które odbędzie się 27 maja w Parku Bema (Gdańsk Siedlce) poszukujemy wolontariuszy do następujących zadań:

 • Technik Master Day – ilość osób 5 – start działań: 27.05 godzina: 07:00 – 11:00
  Osoby te będą pomagać przy rozstawieniu, skręcaniu, zbijaniu wszystkich elementów scenograficznych eventu: scena, rozkładanie namiotów, stref zgodnie z planem, elementów ekspozycyjnych itp.
 • Technik Master Night – ilość osób 5 – start działań 27.05 godzina 21:30 – 24:00
  Pomoc przy demontażu wszystkich elementów scenograficznych zamieszczonych w parku, pomoc przy porządkowaniu parku po wydarzeniu itp.
 • Event Informator “Skowronek” – ilość osób 3 – start działań 27.05 godzina 09:30 – 16:30.
  Obsługa jednego z 3 punktów informacyjnych znajdujących się na terenie festiwalu, udzielanie informacji dotyczących przebiegu imprezy, atrakcjach, zabawach, planu godzinowego, wręczanie mapek imprezy, bycie wizytówką festiwalu, udzielanie odpowiedzi na pytania uczestników, pomoc przy rozstawieniu i przygotowaniu punktu informacyjnego itp.
 • Event Informator “Sowa” – ilość osób 3 – start działań 27.05 godzina 15:30 – 22:30.
  Obsługa jednego z 3 punktów informacyjnych znajdujących się na terenie festiwalu, udzielanie informacji dotyczących przebiegu imprezy, atrakcjach, zabawach, planu godzinowego, wręczanie mapek imprezy, bycie wizytówką festiwalu, udzielanie odpowiedzi na pytania uczestników. Pomoc przy sprzątnięciu punktu informacyjnego itp.
 • Eventowy Lotnik “Skowronek” – ilość osób 1 – start działań 27.05 godzina: 09:30 – 16:30
  Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za płynny przepływ informacji podczas eventu między ekipą wolontariuszy, będzie zastępować wolontariuszy na ich strefach w przypadku kiedy Ci będą musieli na chwilę opuścić swoją strefę. będzie ona też pomagać ekipie produkcyjnej w różnych bieżących tematach. Osoba ta będzie też pomagać w biurze organizatora podczas wydarzenia.
 • Eventowy Lotnik “Sowa” – ilość osób 1 – start działań 27.05 godzina: 15:30 – 22:30
  Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za płynny przepływ informacji podczas eventu między ekipą wolontariuszy, będzie zastępować wolontariuszy na ich strefach w przypadku kiedy Ci będą musieli na chwilę opuścić swoją strefę. będzie ona też pomagać ekipie produkcyjnej w różnych bieżących tematach. Osoba ta będzie też pomagać w biurze organizatora podczas wydarzenia oraz będzie pomagać przy składaniu, pakowaniu biura itp.
 • Pomocnik Strefy “Skowronek” – ilość osób 8 start działań 27.05 godzina: 09:30-15:30
  Ssoba będąca pomocnikiem jest dołączona do jednej ze stref, jej zadanie polega na aktywnym współdziałaniu z osobami zaangażowanymi w działania na strefie i pomoc uczestnikom w bezpiecznym, przyjaznym i miłym spędzeniu czasu oraz informowanie ich co znajduje się na strefie z jakich atrakcji mogą skorzystać jakie są zasady atrakcji na strefie. Pomoc przy stawianiu strefy.
 • Pomocnik Strefy “Sowa” – ilość osób 8 start działań 27.05 godzina: 14:30-20:30
  Osoba będąca pomocnikiem jest dołączona do jednej ze stref, jej zadanie polega na aktywnym współdziałaniu z osobami zaangażowanymi w działania na strefie i pomoc uczestnikom w bezpiecznym, przyjaznym i miłym spędzeniu czasu oraz informowanie ich co znajduje się na strefie z jakich atrakcji mogą skorzystać jakie są zasady atrakcji na strefie. Pomoc w zamknięciu i sprzątnięciu strefy.
 • Opiekun Strefy Kino – ilość osób 2 – start działań 27.05 godzina 18:30 – 22:30 Osoby na tym stanowisko będą odpowiedzialne za zapraszanie gości do kina plenerowego, będą czuwały nad strefą kina, pomoc w rozstawieniu i zamknięciu strefy, informowanie uczestników o o planowanych emisjach i kierowanie ruchem na strefie itp.
 • Opiekun Biura Eventu “Skowronek” – ilość osób 1 – start działań 27.05 godzina 09:00 – 16:00
  Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za pomoc przy rozstawieniu i organizację pracy biura podczas wydarzenia. Za przepływ informacji, za odpowiedzi na pytania, za opiekę nad muzykami i partnerami wydarzenia, za dokumentację. Za odbiór i sprawdzanie Kart uczestników.
 • Opiekun Biura Eventu “Sowa” – ilość osób 1 – start działań 27.05 godzina 15:00 -22:00 16:00
  Osoba na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za pomoc i organizację pracy biura podczas wydarzenia. Za przepływ informacji, za udzielanie odpowiedz na pytania, za opiekę nad muzykami i partnerami wydarzenia, za dokumentację. Za odbiór i sprawdzanie Kart uczestników. Pomoc przy rozstrzygnięciu konkursu, oraz przygotowanie nagród dla uczestników, pomoc przy zamknięciu biura.

Oferujemy

W zamian za pomoc w przebiegu wydarzenia oferujemy:

 • czapeczki z logotypami
 • koszulki z logotypami
 • udział w After Party

Wymagania

Wiek wolontariusza: od 16 lat.

Dodatkowe informacje/wymagania

Od osób chcących zaangażować się w projekt Parkowisko.pl oczekujemy:

 • chęci poznania nowych ludzi,
 • umiejętności radzenia sobie z tłumem,
 • pogodnego usposobienia,
 • zamiłowania do pracy z ludźmi,
 • otwartości,
 • komunikatywności.

Jeżeli w wolontariacie chciałyby wziąć osoby poniżej 18 roku życia jest to możliwe tylko za pisemną zgodą rodzica/opiekuna.

Uwaga! Informacje na temat zadań dla wolontariuszy zainteresowanych udziałem w kolejnych terminach akcji oraz nabór pojawią się wkrótce. Na razie rekrutujemy tylko na akcję 27 maja. 

 Termin: 27.05.2018   Lokalizacja: Park Bema Gdańsk (Siedlce)

Co powiesz na Parkowisko w Hevelianum?

W najbliższą niedzielę – 25.08 w Parku Hevelianum wystartuje kolejna odsłona znanego już gdańszczanom Parkowiska, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast