niedziela, 21.07.2024
Ważne
Strona Główna » Dom Sąsiedzki » Pozytywne inicjatywy na Siedlcach

Pozytywne inicjatywy na Siedlcach

Pozytywne inicjatywy w Domu Sąsiedzkim – dziś o Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek, które działa na ul. Zakopiańskiej 40 we współpracy z naszą lokalną Fundacją Wsparcia i Inicjatyw Społecznych:

Kolejny raz tworzymy razem z Fundacją Wsparcia i Inicjatyw Społecznych świetlicę dla dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym, bezdomnością i żebractwem. Działamy od 25 czerwca do 30 sierpnia przy ul. Zakopiańska 40 w Gdańsku, czekamy na dzieci od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 -18:00. Na ulicy w poszukiwaniu dzieci jest nasz streetworker. W świetlicy pracują pedagodzy, którzy zapewniają dzieciom codziennie opiekę i wsparcie. Dzieci mają zapewnione śniadania i obiady. Chodzimy do muzeów, kin oraz na wycieczki.
Tym razem zespól mamy międzynarodowy. Poza naszymi pedagogami, z dziećmi pracuje Ileana – imigrantka z Rumunii, która wspiera pedagogów w pracy z cudzoziemskimi wychowankami. W tym roku- a to dopiero początek – mamy już zapisanych 21 dzieci i ciągle przybywa chętnych. Już pracujemy z dziećmi z Polski, Rumunii i Ukrainy. To wszystko możliwe dzięki pracy Tomasza Nowickiego, Hanny Barcz, Michała Łagowskiego oraz Szymona Błaszkowskiego.

Rodzinny Dzień Babci i Dziadka

Serdecznie zapraszamy do Domu Sąsiedzkiego “Zakopianka” na imprezę międzypokoleniową “Rodzinny Dzień Babci i Dziadka” w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast