wtorek, 31.01.2023
Ważne
Strona Główna » Dom Sąsiedzki » Pozytywne inicjatywy na Siedlcach

Pozytywne inicjatywy na Siedlcach

Pozytywne inicjatywy w Domu Sąsiedzkim – dziś o Centrum Wsparcia Imigrantów i Imigrantek, które działa na ul. Zakopiańskiej 40 we współpracy z naszą lokalną Fundacją Wsparcia i Inicjatyw Społecznych:

Kolejny raz tworzymy razem z Fundacją Wsparcia i Inicjatyw Społecznych świetlicę dla dzieci zagrożonych wykluczeniem społecznym, bezdomnością i żebractwem. Działamy od 25 czerwca do 30 sierpnia przy ul. Zakopiańska 40 w Gdańsku, czekamy na dzieci od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 -18:00. Na ulicy w poszukiwaniu dzieci jest nasz streetworker. W świetlicy pracują pedagodzy, którzy zapewniają dzieciom codziennie opiekę i wsparcie. Dzieci mają zapewnione śniadania i obiady. Chodzimy do muzeów, kin oraz na wycieczki.
Tym razem zespól mamy międzynarodowy. Poza naszymi pedagogami, z dziećmi pracuje Ileana – imigrantka z Rumunii, która wspiera pedagogów w pracy z cudzoziemskimi wychowankami. W tym roku- a to dopiero początek – mamy już zapisanych 21 dzieci i ciągle przybywa chętnych. Już pracujemy z dziećmi z Polski, Rumunii i Ukrainy. To wszystko możliwe dzięki pracy Tomasza Nowickiego, Hanny Barcz, Michała Łagowskiego oraz Szymona Błaszkowskiego.

Premiera Tańcz tańcz

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast