poniedziałek, 27.05.2024
Ważne
Strona Główna » Budżet Obywatelski » Projekty do Budżetu Obywatelskiego cz.4

Projekty do Budżetu Obywatelskiego cz.4

  1. Budowa wewnętrznej drogi osiedlowej – etap I – na działce 222/83 obręb 226101_1.0077,77 KW GD1G/00248346/0 – projektodawca: Ryszard Filipiak

Przedmiotem zadania jest budowa nowej drogi osiedlowej ( I etap – 200 mb) spełniającej wymogi drogi pożarowej dla zespołu budynków mieszkalnych od numeru 126 do numeru 94 – tj. wjazdu przy Szkole Podstawowej nr 14 do wyjazdu na ul. Malczewskiego- wg koncepcji architektonicznej arch. Jacka Kowalczuka. W chwili obecnej mieszkańcy ww. zespołu budynków mieszkalnych są pozbawieni drogi osiedlowej spełniającej warunki dla drogi pożarowej. To co widzimy w rzeczywistości jako “droga” nie jest drogą w sensie prawnym i jest konieczność przeprowadzenia nowej inwestycji drogowej ( droga osiedlowa) tak aby zapewnić mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa w zakresie życia zdrowia i mienia. W chwili obecnej nie jest możliwa skuteczna akcja jednostek ratowniczych w tym zwłaszcza Państwowej Straży Pożarnej które nie mogą wjechać do wnętrza podwórek. Dokładny zakres projektu zostanie ustalony po opracowaniu dokumentacji projektowej.

Lokalizacja projektu: Gdańsk ul. Kartuska 126-94

 

  1. Oświetlenie schodów Legnicka-Wyczółkowskiego – projektodawca: Jędrzej Włodarczyk

Projekt polega na montażu oświetlenia na schodach łączących ulicę Wyczółkowskiego (wejście między numerami 21 a 23), a Legnicką. Schody te stanowią główną trasę dojścia do Szkoły Podstawowej nr 58, od ulicy Legnickiej i dalej dzielnicy Aniołki. Jest to trasa bardzo mocno uczęszczana, również przez młodzież szkolną. W związku z tym, utrzymanie bezpieczeństwa i wygody korzystania stanowi główny priorytet projektu. Projekt przewiduje montaż 3 lamp ledowych w dolnym, środkowym i górnym odcinku schodów, co stanowić będzie dodatkową edukację z dziedziny ekologii i podniesie atrakcyjność wizualną tej okolicy. Problem ciemnych schodów był zgłaszany przez mieszkańców przez ostatnich kilka lat. Szansa na realizację projektu z budżetu miasta jest znikoma, stąd wniosek do Budżetu Obywatelskiego. Lokalizacja projektu: ul. Wyczółkowskiego, między numerami 21 a 23, naprzeciwko wejścia na boisko szkolne SP58. Wyjście na ulicę Legnicką.

Baśnie 1001 Nocy – spektakl Teatru Qfer

Scenariusz spektaklu na podstawie dwóch z bardziej znanych opowieści z Tysiąca i jednej nocy. Bohaterem …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast