poniedziałek, 27.05.2024
Ważne
Strona Główna » Dom Sąsiedzki » Przedszkole Nr 2 obchodzi jubileusz 70-lecia

Przedszkole Nr 2 obchodzi jubileusz 70-lecia

Placówka mieści się w starym budynku “Kolpingsheim” (Dom Kolpinga), zaadaptowanym na potrzeby edukacyjne. W okresie 70 lat jej istnienia zmieniony został nie tylko jej wewnętrzny, ale i zewnętrzny wygląd. Przeprowadzono wiele remontów, by poprawić jej stan. Dzięki Pani Dagnie Czarneckiej i Panu Tadeuszowi Serafinowi z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska pomieszczenia dostosowane zostały do potrzeb dzieci i obecnie są funkcjonalne i estetyczne.

baner 4

Pierwszymi kierowniczkami przedszkola były Panie: od 1945 roku Wanda Augusewicz, potem Elżbieta Legowicz, Halina Brzozowska, Maria Gronowska i Longina Kowalewska, która prowadziła placówkę aż do 1963 roku. Następnie kierownictwo objęła Pani Eulalia Zwolińska, a następnie: Elżbieta Zwolińska, Henryka Majewska, Teresa Zyskowska. Od 1996 roku przedszkolem zarządza Lucyna Groch.

Wieloletnimi nauczycielami są Wiesława Dąbrowska (absolwentka przedszkola), Brygida Folkmann – Banaszak i Danuta Skalińska. Wielkie jubileuszowe spotkanie z emerytami zaplanowano na 13.06.2016 r.

Nasze badania pokazują, iż absolwenci niewiele pamiętają ze swojego przedszkolnego dzieciństwa. Najczęściej wymieniają imiona pań oraz wspominają leżakowanie i ulubione jedzenie.

Obecnie w przedszkolu funkcjonuje 5 oddziałów, do których uczęszcza 125 dzieci. Opiekę nad nimi sprawuje 10 nauczycielek i 13 pracowników administracji i obsługi. Placówka realizuje wiele ciekawych programów edukacyjnych, takich jak: program adaptacyjny, program edukacji kulturalnej „Poznaję, uczę się i tworzę” oraz program interioryzacji wartości moralno – społecznych „W przedszkolu dorastam i dojrzewam”. Dbając o rozwój wychowanków, nauczycielki tworzą i realizują własne, atrakcyjne projekty edukacyjne.

Uroczystość 70-lecia, odbędzie się w dniu 17 czerwca 2016 r. o godz. 12:00 w Domu Sąsiedzkim przy ul. Zakopiańskiej 40, uświetniona występami przedszkolaków.

O godz. 14:00 na placu zabaw rozpocznie się pełen atrakcji i niespodzianek rodzinny festyn.

Siedlce. Tu jest moje przedszkole

Zapraszamy do obejrzenia prac dzieci z Przedszkola nr 2 w Gdańsku. Są to prace dzieci …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast