czwartek, 22.02.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Ptasie źródełko przy Zakopiańskiej

Ptasie źródełko przy Zakopiańskiej

Pisaliśmy już o pomyśle zagospodarowania przestrzeni na skwerze między Zakopiańską 26 i 28 w ramach konkursu “Zielona Ławeczka”. Miło nam poinformować, że pierwsze prace ruszyły w ostatni weekend. Przypominamy obywatelski projekt ”Ptasie źródełko przy Zakopiańskiej” jest częścią większego projektu ”Ptasi Raj”, który zespół z inicjatorką Danutą Chilla zamierza zrealizować w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2017. Na projekt będzie głosować w najbliższych wyborach Budżetu Obywatelskiego.

Na zaniedbanym terenie widoczna była dotąd zasypana i zarośnięta niecka po oczku obsadzona przypadkowymi roślinami przez mieszkańców. Skwerek jest także widoczny z innych bloków, może być ozdobą i wyróżniać się na tle innych osiedli.

13528695_10208631025871256_6518998032477165143_n

Fot. Marcin Manthey

Inicjatorzy akcji mają nadzieję, że “Zielona Ławeczka” będzie początkiem dobrych zmian i doda innym wiary, że nakładem niewielkich sił i chęci można zdziałać wiele dla otaczającej nas rzeczywistości. Chcą zbudować zbiornik z roślinami, dzięki którym woda pozostanie świeża. Nie trzeba będzie stosować pomp, kłaść rur ani instalacji – to magia w zbiorniku.

Jednocześnie redakcja poszukuje zdjęć tego miejsce sprzed lat. Może ktoś z Państwa posiada zdjęcia dawnej fontanny przy Zakopiańskiej?

 

Baśnie 1001 Nocy – spektakl Teatru Qfer

Scenariusz spektaklu na podstawie dwóch z bardziej znanych opowieści z Tysiąca i jednej nocy. Bohaterem …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast