wtorek, 27.02.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » REORGANIZACJA RUCHU NA UL. OKOPOWEJ

REORGANIZACJA RUCHU NA UL. OKOPOWEJ

W związku z postępującą budową tunelu pieszo-rowerowego pod ul. Okopową realizowaną w ramach inwestycji Forum Gdańsk, w najbliższą środę, 12 października zmieni się organizacja ruchu na tej ulicy w rejonie skrzyżowania z ul. Toruńską. Natomiast w piątek, 14 października wprowadzone zostaną zmiany w obrębie Węzła Unii Europejskiej i Węzła Groddecka. Jest to związane z połączeniem nowych wiaduktów w al. Armii Krajowej z istniejącym układem drogowym.

Zmiana na ul. Okopowej zostanie wprowadzona w środę około godziny 22:00. Obecna „szykana” na jezdni od strony zachodniej zostanie przeniesiona na część wschodnią, a prace przy budowie tunelu pieszo-rowerowego będą kontynuowane po stronie zachodniej.

W piątek około godziny 21:00 na Węźle Unii Europejskiej przywrócona zostanie pierwotna organizacja ruchu kołowego we wszystkich kierunkach. W tym samym czasie w obrębie Węzła Groddecka zostanie zamknięty prawy pas jezdni al. Armii Krajowej w kierunku Podwala Przedmiejskiego. W rezultacie dostępne dla ruchu będą: jeden pas na wprost i jeden pas do lewoskrętu w ul. 3 Maja oraz jeden pas wspólny dla jadących na wprost i skręcających w lewo.

 

O Forum Gdańsk

Forum Gdańsk to nowa, atrakcyjna przestrzeń publiczna z kompleksem handlowym, która powstaje w samym centrum miasta w ramach rewitalizacji historycznego Targu Siennego i Targu Rakowego. Inwestycja obejmuje budowę Centrum Dziedzictwa Historycznego Miasta Gdańska oraz węzła przesiadkowego i infrastruktury drogowej wokół kompleksu. Projekt realizowany jest we współpracy pomiędzy Multi Poland i Gminą Miasta Gdańska oraz grupą PKP. Otwarcie kompleksu planowane jest na 2017 rok.

Forum Gdańsk zaoferuje 62 000 m2 powierzchni komercyjnej, na której znajdzie się około 220 lokali handlowych i usługowych, największe w Trójmieście wieloekranowe kino, klub fitness, restauracje i kawiarnie oraz wielopoziomowy parking na około 1 100 miejsc. W ramach kompleksu powstanie też zupełnie nowa przestrzeń publiczna: plac miejski z kawiarniami i restauracjami oraz ogólnodostępny bulwar biegnący wzdłuż zrewitalizowanych nabrzeży kanału Raduni. W drugim etapie projektu powstaną również nowoczesne powierzchnie biurowe.

Modernizacja chodników i jezdni ul. Zakopiańskiej

Modernizacja prowadzona jest na odcinku o długości ok. 970 metrów – od ul. Bema do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast