niedziela, 21.07.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » “Rozegraj miasto” z Sąsiadami

“Rozegraj miasto” z Sąsiadami

W sobotę, 20 czerwca w godz. 12.00-15.00 w letniej, piknikowej scenerii będziemy rozmawiać o przyszłości dzielnicy Siedlce, pochylając się nad grą planszową.

Mieszkanki i mieszkańców zapraszamy do Parku Bema na Siedlcach, gdzie spotkamy się w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów. Atrakcją popołudnia będzie gra planszowa, do której wprowadzą graczy Adam Konopka i Dominik Krzymiński. W grze może wziąć udział każdy, kto chciałby wcielić się w rolę prezydenta miasta, radnego dzielnicy i porozmawiać o tym, co może zmienić się w jego okolicy. Czy potrzebne są dodatkowe ławki, stojaki do rowerów, a może brakuje w okolicy biblioteki lub placów zabaw? Rozgrywki rozpoczną się o godz. 12.00 i potrwają mniej więcej 1,5 godziny.

Będzie można odpocząć na przygotowanych pufach, kocach i poczytać książką z plenerowej czytelni oraz skosztować domowych wypieków. Najmłodszych zapraszamy do kącika dla dzieci, w którym znajdą się gry edukacyjne i książeczki.

Ostatnią godzinę pikniku poświęcimy na Krytyczny Przegląd Prasy, który poprowadzi Elżbieta Rutkowska, komentując wybrane bieżące media drukowane i zwracając uwagę na przewrotne treści oraz dzieląc się wnioskami, które mogą płynąć z lektury współczesnej prasy. Krytyczny Przegląd Prasy rozpocznie się bezpośrednio po zakończeniu rozgrywek planszowych, ok. godz.14.00.

11377263_807292489378285_3989355172912121719_n

 

Program wydarzenia:
12.00 Gra planszowa “Rozegraj miasto”
14.00 Krytyczny Przegląd Prasy
12.00-15.00 będą także dostępne letnia czytelnia, degustacja domowych wypieków oraz kącik dla dzieci.

Piknik na Placu Bema odbędzie się w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów w sobotę, 20 czerwca w godz. 12.00-15.00 w parku na rogu ul. Bema i ul. Zakopiańskiej w Gdańsku na Siedlcach.

Piknik na Placu Bema jest inauguracją projektu Rozegraj Miasto z Sąsiadami zakładającego warsztaty połączone z grą planszową w pięciu dzielnicach Gdańska.

Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście w partnerstwie z Radą Dzielnicy Siedlce. Spotkanie odbywa się w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów. Zadanie jest współfinansowane ze środków Miasta Gdańska w związku z programem „Wspierania rozwoju społeczności lokalnej”.

Odbiór bulodromu w Parku Bema

27 lutego o 8.30 odbyło się spotkanie urzędników z Urzędu Miasta, radnych, projektodawcy Mirosława Koźbiała …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast