poniedziałek, 27.05.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Sobota 11 lipca – zamknięcie Huciska

Sobota 11 lipca – zamknięcie Huciska

Wiadukt na ul. Hucisko zostanie w sobotę 11 lipca zamknięty dla ruchu samochodowego i komunikacji publicznej. Rusza budowa Forum Gdańsk a wraz z nią pojawią się utrudnienia w ruchu i zmiany w komunikacji

Zamknięcie Huciska związane jest z budową tunelu, którym (wzdłuż istniejących torów kolejowych) samochody przejeżdżać będą w przyszłości od Dworca Gdańsk Główny PKP pod Targiem Siennym i Rakowym, aż do ul. Toruńskiej. Zmianie ulegną również trasy komunikacji miejskiej w tym rejonie. Linie tramwajowe 10 i 12 zamiast jechać przez Hucisko zostaną skierowane w ul. 3 Maja i dalej w kierunku Wrzeszcza. Przez Hucisko nie pojadą również autobusy – linie które tamtędy kursowały również pojadą ul. 3 Maja i zakończą trasę na przystanku przy dworcu PKS (będzie to przystanek wspólny dla tramwajów i autobusów). Na czas utrudnień ZTM wydłuży natomiast trasę linii 154, by umożliwić wszystkim potrzebującym dojazd do przychodni na ul. Wałowej. Hucisko pozostanie otwarte dla pieszych i rowerzystów, którzy będą mogli przejść przez teren robót specjalnie wyznaczonym chodnikiem.

Informacje o utrudnieniach

W związku z rozpoczęciem inwestycji uruchomione zostały dwie strony internetowe, gdzie z odpowiednim wyprzedzeniem publikowane będą wszelkie informacje o utrudnieniach związanych z inwestycją: podstrona w portalu miejskim http://www.gdansk.pl/forumgdanska także strona przygotowana przez wykonawcę robót, czyli Korporację Doraco – http://www.forumgdansk.info.

Gdansk-plan-uproszcz-pop

Więcej informacji na stronie:

http://www.zdiz.gda.pl/zdizgdansk/chapter_76053.asp?soid=41CD55E724874C018B3F98B37FE96998

Modernizacja chodników i jezdni ul. Zakopiańskiej

Modernizacja prowadzona jest na odcinku o długości ok. 970 metrów – od ul. Bema do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast