czwartek, 25.07.2024
Ważne
Strona Główna » Dom Sąsiedzki » Spotkanie sąsiedzkie w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów

Spotkanie sąsiedzkie w ramach Gdańskich Dni Sąsiadów

W tym roku ponownie bierzemy udział w „Gdańskich Dniach Sąsiadów” organizowanych przez Instytut Kultury Miejskiej. Zgodnie z celami naszego Domu Sąsiedzkiego, mamy nadzieję dotrzeć do jak największej ilości mieszkańców i mieszkanek naszej dzielnicy, spędzić wspólnie czas i zastanowić się nad wspólnymi planami i marzeniami.

Wielką radością jest dla nas organizowanie już drugi raz spotkania sąsiedzkiego- tym razem wspólnie spędzimy czas w Parku, porozmawiamy o sprawach naszej dzielnicy, rozłożymy koce i przygotujemy piknik, dzieci będą mogły wysłuchać bajek i wziąć udział w warsztatach i zabawach, z dorosłymi stworzymy mapę atrakcji Siedlec, zagramy w gry planszowe i porozmawiamy z Otwartymi Klatkami o tym, jak łatwo zmienić nasze nawyki i żyć eko.  Chcąc lepiej się poznać, przy kawie porozmawiamy o naszych planach, przeczytanych książkach, o tym, czego nam brakuje i jak możemy to zmienić. Rozmowa z radnym dzielnicy i prawniczką pomoże nam rozwiać wiele wątpliwości, a występ Chóru TAK zapewni kulturalny akcent tego spotkania.

Żaden człowiek nie jest na tyle bogaty, aby nie potrzebował sąsiada.” ~przysłowie węgierskie

 Spotkanie odbędzie się 25 czerwca (sobota) o godzinie 11.00 w Parku przy
ul. Bema w Gdańsku-Siedlcach. Wstęp wolny!


Organizatorem wydarzenia jest Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście /Świetlica Krytyki Politycznej w Trójmieście to miejsce wydarzeń kulturalnych i społecznych, powstała w 2009 roku. Podejmuje działania na rzecz kształtowania otwartego i różnorodnego Trójmiasta zarówno w sferze kultury, jak i życiu społecznym. Jako środowisko budujące nowoczesną lewicę w Polsce działa na rzecz partycypacji i poszerzenia udziału obywateli w życiu publicznym oraz długotrwałej zmiany społecznej/

 Osoba do kontaktu:

Adrianna Halman, tel.511-515-153, adrianna.halman@krytykapolityczna.pl

Pomagajmy sobie!

Masz czas, żeby zrobić zakupy dla starszej sąsiadki? Wiesz, że Twój sąsiad jest chory i nie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast