czwartek, 20.06.2024
Ważne
Strona Główna » Historia » Święto Niepodległości na Siedlcach

Święto Niepodległości na Siedlcach

Święto Niepodległości zbliża się wielkimi krokami. Z tego powodu Rada Dzielnicy Siedlce zaprasza już w najbliższą sobotę o 17.00 na koncert Pieśni Patriotycznych w murach “Zakopianki”, poniżej harmonogram wszystkich wydarzeń organizowanych na Siedlcach od 10 do 12 listopada:
10 listopada (czwartek) – uroczystość upamiętniającą 104. rocznicę Zawieszenia broni 1918 r. oraz oddania hołdu wszystkim poległym za Francję.
Uroczystość odbędzie się na Siedlcach o godz. 12.00 na Francuskim Cmentarzu Wojskowym (ul. Powstańców Warszawskich). Organizatorem jest ambasador Francji w Polsce, pan Frédéric Billet.
Francuzi przyjadą na gdański cmentarz, żeby uczcić 104. rocznicę zakończenia I wojny światowej (www.gdansk.pl)
11 listopada (piątek) – X Siedlecka Parada Niepodległości
Godz. 8:30 – Zbiórka mieszkańców i uczniów szkół przy Parku Emaus (w geograficznym środku Gdańska, przy najdłuższych schodach w mieście, na zbiegu ulic Starodworskiej i Kartuskiej).
Godz. 9:00 – Przemarsz uczestników Siedleckiej Parady Niepodległości ulicą Kartuską przy akompaniamencie orkiestry dętej.
Godz. 9:40 – Złożenie kwiatów przy pamiątkowych tablicach na historycznym budynku Komisariatu Generalnego RP w Wolnym Mieście Gdańsku (obecnie Komenda Miejska Policji, ul. Nowe Ogrody 27).
Godz. 9:50 – Złożenie kwiatów pod pomnikiem Króla Jana III Sobieskiego na Targu Drzewnym.
Godz. 10:30 – Przemarsz w Gdańskiej Paradzie Niepodległości.
12 listopada (sobota) – Festyn na bulodromie i I Turniej o Puchar Rady Dzielnicy Siedlce
Impreza odbędzie się w Parku Siedlce (ul. Zakopiańska, przy rondzie z ul. Bema). Prowadzić ją będzie Stanisław Wilk, sędzia międzynarodowy Polskiej Federacji Petanque.
Godz. 12:00 – Przywitanie gości, krótko o historii gry w bule, mecz pokazowy z bieżącym omawianiem zasad gry oraz sytuacji na boisku.
Godz. 13:00 – Turniej gry w bule (zawodnicy zostaną wybrani spośród przybyłych gości). Po rozgrywkach radny Piotr Dzik będzie częstował przybyłych domowym żurkiem własnej roboty.
Godz. 14:30 – 16:00 – Trening dla zainteresowanych pod okiem profesjonalnych zawodników.
Festyn kończy się o godzinie 16:00. Następnie zapraszamy do Domu Sąsiedzkiego Zakopianka (ul. Zakopiańska 40) na „Wieczór Niepodległości”, który rozpocznie się o godzinie 17:00. W programie, polonez, koncert pieśni patriotycznych, poczęstunek, wspólne śpiewanie.

Siedlecka Parada Niepodległości

W imieniu Rady Dzielnicy Siedlce zapraszamy na wspólne świętowanie

Wielkość czcionki
Kontrast