poniedziałek, 22.04.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » “Tempo 30” na Siedlcach

“Tempo 30” na Siedlcach

Na Siedlcach w rejonie ulic Zakopiańskiej, Bema, Wyczółkowskiego, Ojcowskiej, Malczewskiego i Kościelnej pojawiły się znaki drogowe ograniczające prędkość do 30 km/h oraz analogiczne ograniczenia wymalowane na wjazdach spowolnionych ulic.
DSC02343
To zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Zarządu Dróg i Zieleni, że do końca roku na połowie gdańskich ulic będzie obowiązywała strefa spowolnienia ruchu w mieście. Celem akcji jest uspokojeniu ruchu głównie w strefach mieszkaniowych i w strefach silnego uczęszczania przez ludzi. Właśnie tam powstają tzw.  strefy “Tempo 30” czyli obszary, w których obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Gdzie to możliwe, spowolnienie ruchu jest połączone ze strefą skrzyżowań równorzędnych lub elementami spowolnienia ruchu.  Docelowo władze miasta chcą spowolnić ruch na wszystkich lokalnych ulicach Gdańska (do 70 proc. gdańskich ulic). Jednocześnie ZDiZ uspokaja, że na głównych ciągach komunikacyjnych ruch nie będzie spowalniany, żeby zachować przepustowość.

DSC02338

Fot. Edyta Petelska

Komentarz

  1. Avatar

    Ja poproszę o kontrolę prędkości na ul. Bema , tutaj 30 jedzie się tylko wtedy jak się chce zaparkować w innym przypadku to hulaj dusza Pana niema z szybkością 70 , 80 a nawet i o wiele więcej jak trafi się zielone światło na wprost . Decydenci ! wysłuchajcie ludzi co tam mieszkają . Tak jeżdzi się szybko na okrągło a jak pada deszcz to z pod kół wszystko ląduje pod budynkiem , woda dostaje się pod budynek i do klatek schodowych.W piwnicach grzyb i smród.Jezdnia pochylona w stronę budynku i tyko jedna kratka ściekowa w okolicy ul. Kartuskiej , która nie odbiera tej ilości wody i jest ona tłoczna w górę w kierunku ul. Powstańców Warszawskich.A że to wszystko znajduję się niemal w centrum Gdańska to proszę zwrócić uwagę na ten rozwalający się płot i zapchane odpływy rynien w chodniku . Za pomysł wykonania tych odpływów dla p.inżyniera proponuję nagrodę Nobla , każde gorsze wykonanie tych odpływów byłoby dobrym rozwiązaniem . Bardzo polecam sprawdzenie tego partactwa przez decydentów i rozsądne rozwiązanie czyt. naprawienie tego co zostało tak spartaczone.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast