czwartek, 20.06.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Uczniowie gdańskiej „ósemki” produkują kosmetyki i zdobywają za nie nagrody

Uczniowie gdańskiej „ósemki” produkują kosmetyki i zdobywają za nie nagrody

 

Naturalne kosmetyki miniprzedsiębiorstwa „Drop of soap” z Gdańska zdobyły drugą nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo PRODUKCIK 2016. Kosmetyki wymyślili uczniowie z gdańskiego VIII Liceum Ogólnokształcącego, pokonując 306 produktów z całej Polski.

 

W tegorocznej edycji konkursu Produkcik 2016 udział wzięło 307 miniprzedsiębiorstw z całej Polski, a do ścisłego finału jury zakwalifikowało jedynie 20 zespołów. Najlepsi, w tym  młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo „Drop of soap” z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. KEN z Gdańska, wzięli udział w trwającym dwa dni finale. Młodzi przedsiębiorcy podczas ostatecznego starcia starali się przekonać komisje konkursowe do swoich projektów, oraz nawiązywać cenne relacje z przedstawicielami świata biznesu. Podczas finałów uczniowie wykazywali się zdolnościami prezentacyjnymi, umiejętnością przygotowania raportu oraz skutecznym marketingiem.

Uczniowie z gdańskiej „ósemki” – Agata Flisikowska, Alicja Kowacz, Małgorzata Wylot i Nikodem Kaim zajęli II miejsce, oferując naturalne kosmetyki własnej produkcji. Opiekunem miniprzedsiębiorstwa „Drop of soap”  był nauczyciel z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku Tadeusz Chądzyński.

 

W konkursie Produkcik mogą wziąć uczniowie szkół ponadgimnazjalnych realizujących program Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwo. Jest to innowacyjny program edukacyjny, w którym uczniowie zakładają w szkole realnie działającą firmę. Celem programu jest przygotowanie uczniów do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, pokazanie szans i zagrożeń wynikających z samozatrudnienia oraz kształtowanie niezbędnych postaw i umiejętności w zakresie przedsiębiorczości.

 

Więcej informacji o konkursie www.miniprzedsiebiorstwo.junior.org.pl/pl/konkurs-produkcik

mat. prasowe / UM Gdańsk

VIII LO walczy w półfinale konkursu

Drużyna uczniów z VIII LO w Gdańsku jest w gronie 20 półfinalistów Ogólnopolskiego Konkursu „Przedsiębiorczy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast