poniedziałek, 22.04.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » W muzeum, galerii czy bibliotece też jest ciekawie

W muzeum, galerii czy bibliotece też jest ciekawie

Wakacje w mieście to nie tylko oferta szkół. Zorganizowany wypoczynek dla młodych gdańszczan przygotowało większość instytucji kulturalnych takich jak muzea, galerie sztuki i biblioteki. Na wakacyjne zajęcia zapraszają: Muzeum Historyczne Miasta Gdańska, Gdańska Galeria Miejska, Europejskie Centrum Solidarności, Gdański Archipelag Kultury, Muzeum Narodowe w Gdańsku, Narodowe Muzeum Morskie, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku, Teatr Miniatura, Starter, Szkolne Schronisko Młodzieżowe.  Szczegółów warto szukać poza stroną miasta na stronach internetowych poszczególnych instytucji.

75428Wśród oferowanych atrakcji są zarówno zajęcia pojedyncze, cykliczne lub w formie półkolonii. W ofercie Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia jest aż 9 propozycji działań edukacyjno-­artystycznych dla dzieci i młodzieży. Wszystkie warsztaty odbywają się w pięciodniowych blokach warsztatowych, zarówno w dzielnicy Nowy Port, jak i Dolne Miasto (LKW Gallery). Na wszystkie zajęcia wstęp jest bezpłatny lecz obowiązują na nie zapisy. Wśród zajęć są m.in. Warsztaty fotograficzne Bliżej Gdańska, Warsztaty modowe Kostiumagorie oraz Warsztaty tworzenia gry planszowej GraWITAcje. 

Bardzo bogatą ofertę zajęć przygotował na wakacje Gdański Archipelag Kultury, który proponuje zarówno zajęcia jednodniowe jak i półkolonie. Tutaj również obowiązują zapisy. Ciekawą propozycją jest sierpniowy plener artystyczny który zakończy się wystawą prac uczestników.

Narodowe Muzeum Morskie zaprasza dzieci do udziału w grze muzealnej rozgrywanej na statku-muzeum „Sołdek”. Muzeum Narodowe w Gdańsku zabierze dzieciaki w podróż w czasie tak, by lato spędzić w średniowieczu. Osiem tematycznych spotkań pozwoli zrozumieć,  określenie „mroki średniowiecza”. A Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku na odbywających się w wybranych filiach bezpłatnych zajęciach będzie uczyć języka angielskiego.

Oferta wakacyjna Europejskiego Centrum Solidarności (389.36 KB)
Oferta wakacyjna Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia (384.15 KB)
Oferta wakacyjna Gdańskiej Galerii Miejskiej (375.01 KB)
Oferta wakacyjna Gdańskiego Archipelagu Kultury (465.57 KB)
Oferta wakacyjna Muzeum Historycznego Miasta Gdańska (384.16 KB)
Oferta wakacyjna Muzeum Narodowego w Gdańsku (382.87 KB)
Oferta wakacyjna STARTER (390.99 KB)

Oferta wakacyjna ZHP (368.35 KB)

źródło: http://www.gdansk.pl/urzad-miejski/Wakacje-w-miescie-Nie-ma-nudy,a,56305

Warsztaty przygotowywania stroików świątecznych

1 grudnia w Domu Sąsiedzkim “Zakopianka” odbyły się warsztaty przygotowywania stroików świątecznych, które prowadziła nieoceniona …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast