środa, 28.02.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » W sobotę 7 maja wspólnie sadzimy las w Matemblewie!

W sobotę 7 maja wspólnie sadzimy las w Matemblewie!

 

W sobotę 7 maja zapraszamy wszystkich gdańszczan, a szczególnie gdańskie rodziny, na wspólne sadzenie lasu! Drzewka będziemy sadzić od 9:00 rano do 14:00. Na zakończenie – ognisko i poczęstunek! Zaprasza Miasto Gdańsk i Nadleśnictwo Gdańsk.

 

Miasto Gdańsk co roku organizuje wspólne sadzenie lasu. W tym roku odbędzie się ono na terenie Leśnictwa Matemblewo (oddział 160 c, który znajduje się pod wydzieleniem l jak Leokadia – szczegóły na plakacie). Teren przygotowany do sadzenia to półtora hektara, a do posadzenia będzie blisko 10 000 sadzonek dębu bezszypułkowego.

Sadzenie lasu w Gdańsku

Na miejsce zbiórki łatwo będzie trafić także dzięki oznaczeniom, które będą w dwóch punktach, które zaznaczono na mapce: od ul. Myśliwskiej (rejonu stacji PKM) oraz ul. Potokowej. Przy ulicy Potokowej i Myśliwskiej będą stali także wolontariusze, którzy pokierują do miejsca sadzenia.

 

– Akcję będą obsługiwać pracownicy Lasów Państwowych oraz wolontariusze, a na koniec imprezy planowane jest ognisko oraz poczęstunek dla uczestników – podkreśla Maciej Lorek dyrektor Wydziału Środowiska w gdańskim magistracie.

Mapka z miejscem sadzenia.

Podobnie, jak w ubiegłym roku, uczestnikom wydawane będą certyfikaty, które w zeszłym roku cieszyły się bardzo dużym powodzeniem – wydano ich ponad pół tysiąca.

 

Zapraszamy do wspólnego sadzenia drzewek i dobrej zabawy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast