niedziela, 21.07.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » W torbie podróżnika – warsztaty rodzinne

W torbie podróżnika – warsztaty rodzinne

Dzieci 5 – 10 lat, warsztaty rodzinne
Miejsce: Muzeum Narodowe w Gdańsku, Oddział Sztuki Dawnej
Termin: 25 – 27.08 i 29.08, godz. 12.00-13.30

Na pożegnanie wakacji zapraszamy do udziału w cyklu warsztatów familijnych „W torbie podróżnika”.  Sprawdzimy zawartość podręcznego bagażu, który towarzyszy podróżującym w czasie każdej podróży. Przekonamy się, jakie przedmioty codziennego użytku, pomagają i poprawiają komfort poznawania świata, w konsekwencji sprawiając, że coraz więcej osób poznaje dalekie i niedostępne dotąd zakątki świata.

Zaczarowany ołówek
wtorek, 25.08.2015, godz.: 12.00 – 13.30
Każdy z nas umie pisać i czytać lub, jak najmłodsi z nas,  niedługo umiejętności te zdobędą. W przeszłości były to jednak rzadko spotykane umiejętności i ich posiadanie czyniły człowieka wyjątkowym. Podczas warsztatów dowiecie się jak pisano przed wynalezieniem klawiatury, tabletu, a nawet długopisu. Opowiemy wam o historycznych przyborach do pisania, odszukamy pisarzy kryjących się na muzealnych obrazach oraz pokażemy niezwyczajne znajdziemy zastosowanie dla klasycznego ołówka.

Malarska prasówka
środa, 26.08.2015, godz.: 12.00 – 13.30
W jaki sposób w dawnym mieście przekazywano mieszkańcom najważniejsze dla nich informacje i komunikaty? Jak radzono sobie bez telewizji i Internetu? Przyjdzie na do naszego muzeum na spotkanie, w czasie którego opowiemy o tym, jak w dawnym Gdańsku przekazywano sobie informacje o sprawach ważnych dla obywateli miasta. Opowiemy także jaką rolę w usprawnieniu przekazywania informacji miał wynalazek druku, jak powstały pierwsze gazety. Będziecie mieli możliwość samodzielnego stworzenia „drukowanych” wspomnień.

Palcem po mapie
czwartek, 27.08.2015, godz.: 12.00 – 13.30
Każdy, kto choć raz zgubił się podczas wakacji lub wycieczki wie, że najlepszym przyjacielem podróżnika jest mapa. Dowiecie się, kto sporządza mapy i czy współczesne elektroniczne nawigacje mają jeszcze coś wspólnego z mapami odkrywców świata z dalekiej przeszłości.  Będzie też okazja do zabawy w kartografa.

Pocztówka z muzeum
sobota, 29.08.2015, godz.: 12.00 – 13.30
Panorama miasta, urokliwy zakątek, wyjątkowy zabytek, uroczy kotek – to tylko przykładowe tematy zdjęć umieszczanych na pocztówkach, które nadal z radością przesyłamy rodzinie i koleżankom i kolegom z naszych wakacji i wycieczek. Opowiemy więc jaka jest historia pocztówki. Każdy będzie miał możliwość wykonania własnej widokówki z wizyty z Muzeum Narodowego w Gdańsku.

walizka2-208x156

Informacje praktyczne:
– W warsztatach uczestniczą zarówno dzieci, jak ich opiekunowie
– Ceny biletów:
Dzieci: do 7 r.ż. – bilet bezpłatny;  powyżej 8 r.ż. – bilet za 1 zł.
Dorośli:  6 zł   –  bilet ulgowy

– Obowiązują wcześniejsze zapisy – tel. 301 70 61, wew. 216 i 252

Źródło: http://mng.gda.pl/12960/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast