poniedziałek, 27.05.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Wakacje w mieście – jest zabawa!

Wakacje w mieście – jest zabawa!

Do końca roku szkolnego został niecały miesiąc. To doskonały czas, aby zaplanować letni wypoczynek dla swojego dziecka. Wakacje w mieście nie oznaczają nudy. Dla dzieci i młodzieży przygotowano ponad 18 800 godzin zajęć i atrakcji, w tym zajęcia sportowe, artystyczne i naukowe nie zabraknie wycieczek, gier i zabaw na świeżym powietrzu. Na organizację tegorocznego lata w mieście dla młodych mieszkańców Gdańsk przeznaczył blisko 2 mln zł. Zapisy na zajęcia ruszają 1 czerwca!

 

Wakacje w mieście - nie ma nudy!

mat.prasowe

– W tym roku możemy zaproponować gdańskim rodzicom jeszcze większą, niż w latach ubiegłych, ofertę letnich zajęć dla dzieci. Tego lata w każdej dzielnicy przygotowano atrakcje, z których będą mogli korzystać mali gdańszczanie. A co ważne, odpłatność za udział w zajęciach jest symboliczna lub w ogóle jej nie ma – mówi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. – W tym roku Miasto przeznaczyło 1 732 979 zł na organizację letniego wypoczynku w mieście. – dodaje prezydent.

Oferta wakacyjna dostępna w każdej dzielnicy Gdańska
W tym roku rozszerzamy formułę, która sprawdziła się w zeszłoroczne wakacje. Oferta wakacyjna dostępna jest w każdej dzielnicy Gdańska. Zajęcia przygotowane są przez szkoły i organizacje pozarządowe oraz poszczególne instytucje miejskie, takie jak m.in. Pałac Młodzieży, Europejskie Centrum Solidarności, Centrum Hewelianum, Muzeum Historyczne Miasta Gdańska oraz Gdański Archipelag Kultury. Podczas zajęć dzieci będą miały zapewnioną opiekę na minimum 8 godzin dziennie tak, by z oferty miejskich półkolonii mogli skorzystać rodzice pracujący.

– Już jutro 1 czerwca rozpoczną się zapisy na miejską ofertę wakacyjną. Co ważne, podczas zapisów nie decyduje kolejność zgłoszeń. Każda szkoła ma swoje kryteria naboru na zajęcia. Tak samo Pałac Młodzieży. W tym roku przygotowaliśmy 4210 miejsc dla gdańskich dzieci w 32 lokalizacjach na terenie całego miasta podczas dwóch wakacyjnych miesięcy. Chcemy, aby te dzieci, które zostają latem w mieście, mogły wypocząć i aktywnie spędzić wakacje, dlatego oferta zajęć, jaką przygotowaliśmy, jest bardzo szeroka – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta ds. polityki społecznej.

Latem w szkole nie ma lekcji – jest zabawa!
Rodzice, którzy wybiorą ofertę miejskich półkolonii, odbywających się w szkołach, nie muszą się martwić, że ich dzieci będą siedziały w ławkach. Priorytetem miejskich wakacji to wypoczynek i aktywność na świeżym powietrzu. W programie półkolonii są zajęcia terenowe, wycieczki do instytucji kultury i aktywność sportowa. Turnusy półkolonijne zazwyczaj trwają tydzień i wypełniają całe dwa miesiące wakacji. W organizację wakacyjnego wypoczynku zaangażowały się także gdańskie organizacje pozarządowe. Wśród organizowanych przez nie półkolonii znajdują się także takie, w których mogą uczestniczyć dzieci wymagające specjalnej opieki, z autyzmem lub zespołem Downa.
W organizację wypoczynku letniego zaangażował się także Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Gdańska, który odpowiadać będzie za organizację wypoczynku dla około 1000 dzieci. Zajęcia organizowane przez harcerzy odbywać się będą w Szkole Podstawowej nr 12, Szkole Podstawowej nr 42 oraz Zespole Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego Nr 6.

źródło: UM Gdańsk

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast