czwartek, 25.07.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Weekend w Centrum Heweliwnum

Weekend w Centrum Heweliwnum

Ile jesteście w stanie przespać, kiedy jesteście bardzo zmęczeni? 10 godzin? 12, czy może 14? A wyobrażacie sobie, że moglibyście przespać kilka miesięcy?

Jak to działa w świecie zwierząt, dlaczego nie muszą one wtedy jeść, jak to się dzieje, że wraz z nimi usypiają także ich potrzeby – o tym wszystkim opowiemy podczas warsztatów „Czas na sen”. A więc – Pasjonaci Przyrody, Mali Odkrywcy, Pogromcy Zwierząt i Miłośnicy Fauny i Flory – zapraszamy Was już 21 i 22 listopada! Będziemy wspólnie z Wami odkrywać tajemnice snu 
w świecie zwierząt!

czas_na_sen_plakat

Mało kto z nas lubi niskie temperatury oraz krótkie zimowe dni. I nie tylko nas nie zachęcają one do spacerowania i przebywania na łonie natury. Zwierzęta o tej porze roku reagują podobnie i wiele z nich przygotowuje się w specjalny sposób na ten ciężki okres.

Odwiedzając Centrum Hewelianum dowiecie się, które z nich wolą przespać zimę i jak wybierają miejsce na sen. Poznacie także wszystkie gatunki, dla których hibernacja jest corocznym zwyczajem. Jesteście ciekawi, kiedy budzą się na przykład niedźwiedzie i czy burczy im wtedy w brzuchu? Jeśli tak, to koniecznie zaplanujcie udział w atrakcjach listopadowego weekendu „Czas na sen”!

W trakcie warsztatów będziemy dopasowywać odpowiednie elementy i w ten sposób poznamy wszystkie tajemnice zwierząt zapadających w sen zimowy!

Zajęcia będą odbywać się w trybie ciągłym w godz. 10:00 – 16:00.

Wstęp w ramach biletu do Centrum Hewelianum.

 

źródło: http://www.hewelianum.pl/oferta/czas-na-sen

Rodzinne Gry Parkowe na Orientację w Hevelianum

1 września 2019 r.od godz. 9:30 Parkowe BnO wraz z Radą Dzielnicy Siedlce oraz Hevelianum …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast