czwartek, 25.07.2024
Ważne
Strona Główna » Kultura » Wideo czytelnia #gdanskczyta

Wideo czytelnia #gdanskczyta

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku w ramach programu #gdanskczyta zaprasza do czytelni on-line, w której autorzy oraz aktorzy trójmiejskich teatrów czytają książki dla dzieci i fragmenty wybranych tytułów związanych z Pomorzem wydanych w 2019 roku. Do współpracy przy projekcie zaprosiliśmy aktorów z Teatru Wybrzeże w Gdańsku, Miejskiego Teatru Miniatura w Gdańsku oraz Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.

Nie możemy się teraz spotykać, ale możemy czytać. A książka jest zawsze spotkaniem: autora z czytelnikiem albo komentatora i z autorem, i z czytelnikami. Pomyśleliśmy w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece, by właśnie na złość kwarantannie spotykać się on-line i czytać książki. Te dla dzieci, nudzących się w domach, oraz te, które ukazały się na Pomorzu w minionym roku. A wydano ich ponad 500. Jest w czym wybierać – Jarosław Zalesiński, dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

Nagrania w ramach wideo czytelni publikować będziemy o godzinie 15.00 w najbliższe wtorki – fragmenty literatury dziecięcej, oraz w piątki – fragmenty książek napisanych przez lokalnych autorów lub dotyczących Gdańska i Pomorza.

Aktorzy przeczytają w całości lub we fragmentach tytuły: „Pazurzak” Margarita del Mazo, „Czerwony kapturek” – Wilhelm i Jakub Grimm, „Historyjki na raz”- Bernard Friot, „Mama bohatera” – Robert Malo i Francisco Javier Mateos, „Podróż Podwójnego-P” Fernando Lalana.

http://www.wbpg.org.pl/aktualnosc/wideo-czytelnia-gdanskczyta

Biblioteczny telefon pogadania

Zapraszamy seniorów do telefonicznej rozmowy o literaturze, kulturze i codzienności z naszymi bibliotekarzami. Na potrzebę …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast