poniedziałek, 27.05.2024
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Wspólna akcja porządkowa

Wspólna akcja porządkowa

W ubiegłą sobotę punktualnie o godzinie 11.00 na podwórku Jasna-Malczewskiego-Wesoła zaczęło robić się gwarnie… jak nigdy dotąd. Było łącznie 18 osób (15 dorosłych i 3 dzieci)!

Cała akcja została przeprowadzona dzięki GZNK w Gdańsku, Radzie Dzielnicy Siedlce oraz ZUT w Gdańsku. I tak otrzymaliśmy kilkadziesiąt roślin od ZUT w Gdańsku, GZNK pomogło nam z dostawą czarnoziemu, a wszystko to przy współpracy z Radą Dzielnicy Siedlce.

Podziękowania należą się również podwórkom: Kartuska, Sowińskiego, Zagrodowa i Zakopiańska – http://www.naszepodworko.ugu.pl , które pożyczyło nam taczkę, grabie oraz łopaty.

Podsumowując przez około 3 godziny rozsypaliśmy czarnoziem na skarpie pod garażami. W tym miejscu wsadziliśmy otrzymane rośliny, które na wiosnę (po remoncie podwórka) zostaną wsadzone docelowo w obrysie pasów zieleni. Ponadto wsadziliśmy rośliny na skarpie przy Malczewskiego róg Wesołej. Żeby było mało… mając tyle sąsiadów zaangażowanych w jesienne porządki sprzątnęliśmy jesienny dywan z liści. Efekty można zobaczyć w galerii… Gołym okiem widać że było warto !

W trakcie spotkania rozmawialiśmy o najbliższych robotach budowlnych, przyszłych planach rozwoju podwórka, sposobach jego zarządzania, a to wszystko przy ciepłej wspólnotowej-sąsiedzkiej herbacie.

Do zobaczenia na następnej akcji porządkowej tym razem na wiosnę.

W ostatni weekend po raz kolejny aktywiści z podwórka Jasna, Wesoła i Malczewskiego zorganizowali porządkowanie wspólnej przestrzeni. Podziwiajmy i naśladujmy inicjatywę mieszkańców!

Jeśli Państwo urządziliście lub planujecie podobne akcje zachęcamy do nadsyłania fotorelacji.

Fot. Elżbieta i Szymon Poźniak

Rewolucje podwórkowe Jasna-Malczewskiego-Wesoła

Po raz kolejny przedstawiamy jedną z najaktywniejszych na Siedlcach, a być może i w Gdańsku, …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast