czwartek, 09.02.2023
Ważne
Strona Główna » Wiadomości » Wykład “Siedlce pakują do swojego”

Wykład “Siedlce pakują do swojego”

W czwartek 19 września o godz. 17.30 (po warsztatach szycia woreczków na zakupy) organizatorzy zapraszają do siedziby Rady Dzielnicy Siedlce przy ul. Kartuskiej 63/65 w Gdańsku na wykład pt. Czy plastik jest fantastik?


Jednorazowe opakowania dają nam wygodę podczas robienia zakupów. Zazwyczaj nie zastanawiamy się nad tym, w co zapakowane jest nasze jedzenie i picie. Niestety, takie niefrasobliwe podejście wiąże się z generowaniem ogromnej ilości śmieci. To wpływa destrukcyjnie na środowisko, ale także bezpośrednio na nasze zdrowie.

✳️ spotkanie otwarte

“Pakuję do swojego” to projekt zachęcający do zastąpienia jednorazowych opakowań takimi, które można użyć wielokrotnie. Pozwala to na zmniejszenie ilości plastiku używanego podczas zakupów, a dzięki temu zmniejszenie generowanych śmieci. Dzięki temu dbamy o nasze zdrowie, a także o środowisko ✌️

Projekt “Siedlce pakują do swojego” realizowany jest w ramach programu Instytut Kultury Miejskiej Otwarty IKM na Siedlcach dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2019.

Partnerzy projektu “Siedlce pakują do swojego”:
Szkoła Podstawowa nr 58 im. Kazimierza Sołtysika w Gdańsku
Fundacja “Dr Clown” Region Pomorze
Rada Dzielnicy Siedlce
Fundacja “Świat Wrażliwy”
INNaczej Gdańskie Innowacje Społeczne
Stowarzyszenie “Dla Siedlec”

Premiera Tańcz tańcz

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wielkość czcionki
Kontrast